Jeff Lynne’s ELO "When I was a boy"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 08:10
Piosenki można posłuchać na antenie Jedynki w poniedziałek 30 listopada w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Album  Alone In the Universe  miał swoją premierę 13 listopada 2015
Album "Alone In the Universe" miał swoją premierę 13 listopada 2015Foto: Sony Music Poland

Dzisiejsza Piosenka Dnia Jedynki pochodzi z pierwszego od ponad 15 lat albumu tej jednej z bardziej elektryzujących grup w historii muzyki. Podobnie jak w przypadku poprzednich albumów Electric Light Orchestra, które trafiły na szczyty list przebojów, autorem piosenek oraz producentem płyty "Alone In the Universe" jest główny wokalista i gitarzysta zespołu, Jeff Lynne.

Gdy Jeff zakładał zespół, jego celem było tworzenie nowoczesnych piosenek rockowo-popowych. 30 Lat później, przy pracy nad nowym albumem, cel ten pozostał niezmienny. - Muzyka jest często prawdziwą siłą sprawczą w naszym życiu- twierdzi Lynn. - Dobra piosenka może spowodować, że będziemy się czuć mniej samotni we Wszechświecie. I próba stworzenia takiej piosenki to też wspaniała terapia. Całe moje życie – od dorastania w Birmingham z wielkimi marzeniami, po dziś dzień – pokazuje, ile można zawdzięczać muzyce - mówi.

Sony Music Poland,gs

Czytaj także

Krzysztof Krawczyk śpiewa piosenki Leonarda Cohena

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 17:48
Piosenkarz twierdzi, że płyta "Tańcz mnie po miłości kres" to w jego karierze płyta wyjątkowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marlena Drozdowska: muzyka sprawia, że mam ciarki

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2015 22:00
- "All of me" to mój ukochany utwór. Gdy usłyszałam jak śpiewał go Frank Sinatra byłam wstrząśnięta. Zawsze śpiewam tę piosenkę na recitalach w Europie - przyznaje piosenkarka, która wylansowała niezapomniany przebój "Mydełko Fa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Szczepanik z zespołu Pectus: płyta "Kobiety" to hołd

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2015 14:00
- Na albumie mówimy o trudnych relacjach kobieta-świat. Poruszamy niełatwe tematy konfliktu zbrojnego, przemocy domowej, tak aktualnego dziś problemu emigracji – opowiada założyciel grupy Pectus.
rozwiń zwiń