Grzegorz Małecki "Zamieszkaj w moim sercu"

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 08:10
Piosenki można słuchać na antenie Jedynki we wtorek 15 grudnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Grzegorz Małecki
Grzegorz MałeckiFoto: Bernard Branecki/Wikimedia Commons/CC-BY-SA-3.0

Piosenka dnia Jedynki to nagranie z niezwykłej płyty "Marmolada na Księżycu".

"Marmolada na Księżycu" to zestaw utworów, które skomponował Maciej Małecki, a słowa w mistrzowski sposób dopisał Grzegorz Wasowski. W nagraniach wzięło udział ponad 65 muzyków (w tym słynni jazzmani: Henryk Miśkiewicz, Marek Napiórkowski, Robert Majewski, Cezary Konrad), a towarzyszyła im Polska Orkiestra Radiowa. Całość wyśpiewał aktor Grzegorz Małecki.

Tytuł płyty wymyślił Grzegorz Wasowski, choć początkowo wzbraniał się przed napisaniem tekstów. - Odkąd taty nie ma wydaje mi się, że nikt nie jest w stanie napisać muzyki takiej, jakiej bym oczekiwał - opowiadał w Jedynce syn Jerzego Wasowskiego. Na szczęście pojawili się panowie Małeccy - Maciej rewelacyjnie skomponował i zaaranżował piosenki z "Marmolady na księżycu", a Grzegorz, aktor Teatru Narodowego, je wyśpiewał.

mat.promocyjne, tj


 

Zobacz więcej na temat: Piosenka dnia Jedynki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Trebunia-Tutka & eM Band "Po co tyle mówić"

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 08:30
Piosenki można posłuchać na antenie Jedynki w piątek 11 grudnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń