Zbigniew Preisner i Maciej Balcar "Kolęda w drodze"

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2015 08:10
Piosenki można słuchać na antenie Jedynki we czwartek 17 grudnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Fragment okładki płyty Nowe i stare kolędy: W poszukiwaniu dróg:
Fragment okładki płyty "Nowe i stare kolędy: W poszukiwaniu dróg:"Foto: mat. promocyjne Polskie Radio

16 lat temu ukazała się płyta "Moje kolędy na koniec wieku" z utworami autorstwa światowej sławy polskiego kompozytora Zbigniewa Preisnera.

W tym roku do starych kolęd dołączyły nowe - "W poszukiwaniu dróg". Siedem nowych piosenek, do pięknych i mądrych tekstów Ewy Lipskiej i Jana Nowickiego, wykonują Edyta Krzemień, Beata Rybotycka, Maciej Balcar i Jasiek Karpiel Bułecki z zespołem, a także mali kolędnicy z Kielc i Krakowa.

Przy realizacji całości pracowała także Orkiestra Sinfonia Varsovia, Leszek Możdżer na fortepianie, Andy Pask i John Parricelli, Chór Chłopięcy Filharmonii Krakowskiej. Ponadto śpiewali m. in. Elżbieta Towarnicka, Jacek Wójcicki i zespół góralski "Zakopiany".

"W poszukiwaniu dróg" - nowe i stare kolędy Zbigniewa Preisnera to wspaniały upominek dla tych, dla których kultura i tradycja polska są ważnymi elementami własnej tożsamości. - Posłuchajcie naszych wigilijnych refleksji, jeżeli się Wam spodobają, powiedzcie to innym... - mówi Zbigniew Preisner

Krążek do nabycia na stronie sklep.polskieradio.pl >>>

Czytaj także

Zbigniew Preisner: to nie są kolędowe czasy

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 16:19
- Jak możemy się cieszyć z Wigilii i Świąt, gdy z jednej strony koczują uchodźcy, z drugiej jacyś wariaci strzelają na koncertach, a jeszcze inni wysadzają samoloty w powietrze. Trochę to mało kolędowe - mówił w Jedynce kompozytor.
rozwiń zwiń