X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dziennikarze radiowej Jedynki feat. Karolina Cicha, Krzesimir Dębski i Krakowscy Hejnaliści "Gore Gwiazda Jezusowi"

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 08:10
Piosenki można słuchać na antenie Jedynki w poniedziałek 21 grudnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Zespół radiowej Jedynki w czasie nagrywania pastorałki Gore gwiazda Jezusowi
Zespół radiowej Jedynki w czasie nagrywania pastorałki "Gore gwiazda Jezusowi"Foto: M. Miętek/Polskie Radio

To już nasza tradycja. Wzorem lat ubiegłych, dziennikarze radiowej Jedynki udali się do studia im. Witolda Lutosławskiego, a tam zaśpiewali i nagrali świąteczną pieśń. Tym razem wybór padł na pastorałkę "Gore Gwiazda Jezusowi".

"GORE GWIAZDA JEZUSOWI" W WYKONANIU ZESPOŁU JEDYNKI

To polska kolęda domowa, śpiewana w metrum 2/4. Czwarta zwrotka nawiązuje najprawdopodobniej do treści kolędy "Anioł pasterzom mówił". Utwór wykonywali m.in. Arka Noego i Golec UOrkiestra.

A zatem proszę sprawdzić jak połączone siły redakcji "Sygnałów dnia", "Czterech pór roku", "Jedynki Dzieciom", "Muzycznej Jedynki", Kultury, Sportowej, Międzynarodowej, Aktualności i Gospodarczej z okazji zbliżających się Świąt wykonały kolędę "Gore Gwiazda Jezusowi".

Warto dodać, że podobnie jak w latach ubiegłych nieocenionym wsparciem był dla dziennikarzy Krzesimir Dębski, grający na fortepianie, Karolina Cicha, która nadawała rytm, a także po raz pierwszy w tym roku Krakowscy Hejnaliści.


ZOBACZ, JAK ZESPÓŁ RADIOWEJ JEDYNKI NAGRYWAŁ PASTORAŁKĘ:

***

Polskie Radio/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbigniew Preisner i Maciej Balcar "Kolęda w drodze"

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2015 08:10
Piosenki można słuchać na antenie Jedynki we czwartek 17 grudnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń