Gabriela Gąsior, Kuba Badach & Holy Noiz "Święte Dziecię"

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2015 08:30
Piosenki można słuchać na antenie Jedynki w czwartek 24 grudnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Gabriela Gąsior i Holy Noiz
Gabriela Gąsior i Holy Noiz Foto: mat.prasowe/gabrielagasior.pl

- To bardzo optymistyczna piosenka świąteczna, która w radosny sposób opowiada o Bożym Narodzeniu - tak o utworze "Święte Dziecię" mówi Kuba Badach. Wokalista i kompozytor pierwszą płytę z kolędami "Gwiazdkowe cuda" nagrał w wieku 12 lat. W 2011 i 2012 roku otrzymał statuetkę Fryderyka jako wokalista roku.

Holy Noiz to projekt, który powstał w 2007 roku z inicjatywy Gabrieli Gąsior, jej męża Wojciecha, basisty oraz jej brata Rafała Rudawskiego, pianisty. Drogi muzyków splotły się w 2002 roku w Przemyskim Chórze Gospel. Gospel stał się ich wspólną pasją. Koncertowali, w Niemczech i Danii. 

Wspólna twórczość Gabrieli i Holy Noiz to głównie kompozycje artystki, aranżowane przez jej męża. Teksty w języku polskim i angielskim inspirowane są Ewangelią. Każdy z utworów jest historią związaną z życiem artystki, z jej doświadczeniami, odkrywaniem Boga i życia z Nim. Treść stanowi podstawę dla muzyki, która oscyluje wokół takich gatunków muzycznych jak gospel, soul, jazz, r’n’b, muzyka latynoamerykańska, reggae, rock, a także pop.

Gabriela Gąsior i Holy Noiz mają na swoim koncie dwie płyty. Pierwsza z nich "Bez Ciebie nie ma mnie", wydana w 2014 roku to album autorski. Druga, pochodząca z 2015 roku "Narodził się Jedyny Król" to album świąteczny zawierający obok kompozycji własnych, popularne polskie kolędy i pastorałki w niecodziennych aranżacjach. Na tej płycie można znaleźć Piosenkę Dnia Jedynki "Święte Dziecię".

gabrielagasior.pl/gs