Andrzej Piaseczny "Wszystko Trzeba Przeżyć"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 08:30
Piosenki można słuchać na antenie Jedynki we wtorek 12 stycznia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Andrzej Piaseczny Wszystko Trzeba Przeżyć
Foto: mat. promocyjne Sony Music Polska

Z ogromną radością wracamy wraz z państwem do ostatniego albumu Andrzeja Piasecznego "Kalejdoskop" i proponujemy promujący go utwór. Płyta ukazała się w marcu ubiegłego roku i w dniu premiery pokryła się platyną.

Nic dziwnego, bowiem "Kalejdoskop" to zestaw ulubionych polskich piosenek wokalisty, o których z uśmiechem Andrzej opowiada: Jest to płyta, która powstała z zazdrości, bo są to piosenki, które zawsze chciałem zaśpiewać, ale wcześniej zrobił to ktoś inny".

To utwory z lat 90., przygotowane w ciekawy sposób przez młodego, niezwykle utalentowanego aranżera Roberta Lewandowskiego. Płyta została nagrana z towarzyszeniem z 50-osobowej orkiestry Metropole Orkest, która towarzyszyła wielu znakomitym wykonawcom, zarówno ze świata jazzu (Ella Fitzgerald, Gregory Porter, Diana Krall), jak i popu (Chaka Khan, Bono i wielu innych).

"Wszystko Trzeba Przeżyć" to jednak utwór z repertuaru… samego Piasecznego, który postanowił podać nam w tej właśnie orkiestrowej aranżacji. Pierwotnie piosenka znalazła się na trzecim solowym albumie wokalisty z 2003 roku.

(mat. promocyjne Sony Music Polska/asz)

Czytaj także

Andrzej Piaseczny: chciałem wysoko zawiesić poprzeczkę innym

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2015 22:01
- To są pomysły na to, jak być muzycznie szczęśliwym, a nie projektowanie siebie w taki sposób, żeby jeszcze przez chwilę zainteresować sobą ludzi - mówi o płycie "Kalejdoskop" Andrzej Piaseczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opole 2015: "Muzyczna biografia - 90 lat Polskiego Radia" - cały koncert

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2015 11:40
Koncert z okazji 90-lecia Polskiego Radia zakończył w niedzielę 52. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Przeżyjmy go jeszcze raz.
rozwiń zwiń