Katarzyna Żak "Bardzo Przyjemnie Jest Żyć"

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 08:09
Piosenki można słuchać na antenie Jedynki w poniedziałek 25 stycznia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Katarzyna Żak
Katarzyna ŻakFoto: M.Borawska/PR

Humor, nostalgia i marzenia oraz oczywiście radość życia. To słowa, które najlepiej określają charakter najnowszej płyty Katarzyny Żak. 22 stycznia ukazała się nowa płyta znanej i popularnej aktorki, a jednocześnie utalentowanej wokalistki.

Autorami tekstów na nowej płycie są niewątpliwe osobowości polskiej sceny muzycznej m. in. Magda Czapińska, Artur Andrus, Wojciech Młynarski, Andrzej Poniedzielski, Jan Wołek i Michał Zabłocki, całości muzycznie dopełnił Hadrian Filip Trąbecki. Atrakcyjności przedsięwzięciu dodaje fakt, że zdecydowana większość utworów będzie miała charakter premierowy. Poza jednym wyjątkiem, teksty i aranżacje powstały z myślą o Katarzynie Żak.

Kilkanaście piosenek na płycie tworzy istną mieszankę nastrojów: muzycznego żartu, dystansu do życia, miłosnych historii i marzeń. Czyli tych wszystkich smaczków, dzięki którym tak przyjemnie jest żyć. Całość okraszona pełną energii interpretacją Katarzyny Żak, warta jest skosztowania.

Katarzyna Żak - torunianka, aktorka teatralna i telewizyjna, znana jest polskiej publiczności z cieszących się u nas powodzeniem produkcji serialowych takich jak: "M jak miłość", "Na Wspólnej" czy "Ranczo". Ta wszechstronnie uzdolniona artystka do studia nagrań weszła nie po raz pierwszy. Ma na swoim koncie solową płytę "Młynarski - Jazz" ze standardami jazzowymi w przekładzie Wojciecha Młynarskiego. Z własnym recitalem od kilku lat jeździ z powodzeniem po całym kraju. Na deskach teatralnych widzowie także mieli okazję oglądać panią Katarzynę w przedstawieniach muzycznych: "Brassens", "Chicago", "Piaf", "Brecht", czy "Siostrunie".

Warto dodać, że właśnie dziś - 25.01 - Katarzyna Żak wykona nowe piosenki w klubie muzycznym Hybrydy w Warszawie. W niedzielę (4.01) była gościem "Leniwej niedzieli".

Czytaj także

Katarzyna Żak: ta płyta to karkołomny pomysł

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2015 18:07
- Zwróciłam się do najlepszych autorów tekstów w Polsce z wielką prośbą, żeby napisali dla mnie po jednej piosence, które będą takie jak ja: pełne energii i humoru. Trochę się to udało, a trochę nie - mówi aktorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Żak odważnie o przyjemności

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2016 16:03
- Pierwszy telefon wykonałam do Wojtka Młynarskiego, z Januszem Sentem spędziłam cudowne popołudnie, ale najpiękniejszą rozmowę miałam z panem Andrzejem Poniedzielskim - o powstawaniu płyty "Bardzo przyjemnie jest żyć" opowiada aktorka.
rozwiń zwiń