Foals "Birch tree"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2016 14:29
Piosenki można słuchać na antenie Jedynki we wtorek 26 stycznia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Zespół Foals
Zespół FoalsFoto: materiały prasowe

"Birch tree" to najnowszy singiel grupy Foals promujący album "What Went Down". Muzycy nie chcą być zamknięci w jednej estetyce. Poszukują różnych środków ekspresji. Ta kompozycja rytmicznie czerpie z hip-hopu, gitary wskazują na miłość muzyków do bujania w stylu funky.

Piosenkę wyprodukował James Ford, który pracował między innymi z Arctic Monkeys, czy Florence And The Machine. On jest też autorem brzmienia całej płyty. Do "Birch tree" zrealizowano wideoklip, wyreżyserowany przez Dave Ma - stałego współpracownika Foals. Yannis Philippakis (śpiew /gitara), Jimmy Smith (gitara/klawisze), Walter Gervers (gitara basowa), Jack Bevan (perkusja) i Edwin Congreave (klawisze) nagrywali piosenki we Francji, w starym, opuszczonym, XIX-wiecznym młynie. Album "What Went Down" dotarł do trzeciego miejsca na brytyjskiej liście i zebrał doskonałe recenzje.

Foals nie tak dawno uzyskali nominację do BBC Music Award oraz do NME Awards (w czterech kategoriach).

Grupa ponownie pojawi się w Polsce. Anglicy będą jedną z gwiazd Open'er Festival 2016. Foals wystąpią 30 czerwca 2016 roku, bezpośrednio przed Red Hot Chili Peppers.

***

materiały promocyjne/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

The Corrs "Bring On The Night"

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2015 08:10
Długo kazali na siebie czekać, bo aż 10 lat! Przez ten czas głośno było o The Corrs raczej z powodu rozmaitych niesnasek wewnątrz grupy, ewentualnie plotkach o rozpadzie formacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lukas Graham "7 years"

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 08:10
Poniedziałkowa "Piosenka dnia Jedynki" to przejmująca, piękna ballada, która szturmem zdobywa listy przebojów na całym świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ronan Keating "Let me love you"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 08:30
Piątkowa Piosenka Dnia Jedynki to singiel zapowiadający najnowszy album dublińskiego wokalisty, który - jak zapewne pamiętają niektórzy z nas - zadebiutował w zespole Boyzone.
rozwiń zwiń