"Kolęda Na Cały Rok"

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 14:27
Teksty kolęd, które znalazły się na płycie "Kolęda na cały rok", zostały odkryte przez syna Wojciecha Młynarskiego, Jana już po śmierci artysty.

Tak o odkryciu kolęd mówi Jan Emil Młynarski: - Kilka miesięcy po śmierci Taty odważyłem się otworzyć teczki z jego maszynopisami, które rzetelnie archiwizował przez lata. Może chciałem pobyć z nim sam na sam, bo nie mieliśmy zbyt wielu do tego okazji. Może chciałem go lepiej poznać. Znalazłem kolędy. Równie piękne jak te staropolskie śpiewane od pokoleń w każdym domu. Celebrowane niezależnie od tego, czy ktoś wierzy w Cud Betlejemski, czy nie.

Wiedziałem, że napisał jedną kolędę. Nie wiedziałem, że jest ich dużo więcej. Wszystkie kolędy, które udało się zamieścić na niniejszej płycie, mówią o tym, co było dla Taty tak ważne, chociaż czasem tak trudne do zdobycia. O wybaczaniu, o nadziei i nade wszystko o samotności, na którą w Święta Bożego Narodzenia nie powinno być miejsca w żadnym domu i żadnym sercu. Oddając tę płytę w Państwa ręce, życzę wszystkiego tego, o czym pisał tata w swoich kolędach. Niech przesłanie zawarte w nich nie opuszcza Państwa przez cały rok. Niech święto będzie każdego dnia.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kolęda na cały rok". Syn śpiewa utwory zmarłego ojca

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 17:16
- Generalnie kolędy staropolskie i pastorałki w dużej mierze dotykają uniwersalnych tematów i prawd, ale tej na płycie są dodatkowo pisane przez genialnego obserwatora rzeczywistości i ludzi – tak mówił o kolędach Wojciech Młynarskiego jego syn Jan.
rozwiń zwiń