"Symphoethnic"

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 13:08
Muzyka przekracza granice, nie dba o czas i przestrzeń, nie daje się wepchnąć do ciasnych szufladek. Liczy się tylko to, czy wzrusza, czy każdy z nas znajdzie w jej dźwiękach cząstkę siebie. Z taką myślą tworzyliśmy spektakl muzyczny "Symphoethnic", którego zapis trzymacie w dłoniach.
okładka płyty
okładka płytyFoto: mat. promocyjne

To oryginalny projekt na którym zgodnie współbrzmią: energetyczny, zadziorny folk, i elegancka, szlachetna klasyka, tworząc nową muzyczną jakość. Autorami pomysłu są Golec uOrkiestra i Silesian Art Collective Symphony, a aranżacje do utworów stworzyli: Krzysztof Herdzin, Rafał Rozmus, Łukasz Pilch, Edyta i Łukasz Golec. 

"Symphoethnic" to nie tylko dwa tytułowe komponenty. Znajdziecie na niej także trochę rockowej zadziorności, liryki, klimatu Podhala i Beskidów, jazzowej improwizacji i klubowych bitów. A o to muzyczne bogactwo zadbali nasi wyjątkowi Goście: Piotr Cugowski, Kuba Badach, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Lampert, Gromee, Bedoes oraz grupa bębniarzy Wataha a także wirtuozi instrumentów ludowych z Fundacji Braci Golec.

Każdy dźwięk na tej płycie pięknymi obrazami obdarował Jacek Kościuszko, autor niesamowitych wizualizacji, które powstały specjalnie na potrzeby "Symphoethnic". Koncert został zarejestrowany 23 sierpnia 2019 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Płyta zawiera m.in. przebój "Górą Ty", którego autorami są Gromee, Bedoes i Golec uOrkiestra oraz zupełnie nowy utwór "W nieznane" skomponowany i wykonany przez Edytę Golec.

mat. promocyjne

Zobacz więcej na temat: Polskie Radio
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak