"5"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 10:45
Po pięciu latach do sklepów muzycznych i serwisów cyfrowych trafił nowy album kultowego zespołu Kombii.
Okładka płyty 5 Kombii
Okładka płyty "5" KombiiFoto: mat. promocyjne

Nie da się ukryć, że od dłuższego czasu słuchacze i fani zespołu zadawali za pośrednictwem mediów społecznościowych wciąż to samo pytanie: "Kiedy nowa płyta?". Niezaprzeczalnie apetyt wzrastał z wydaniem dwóch singli zapowiadających premierę nowego albumu "5": "Przetrwamy" oraz "Ochronię nas". Dwa dni przed premierą krążka, zespół udostępnił premierowy utwór "Miłość znajdzie nas".

- To trwało dość długo, było sporo różnych perturbacji i na koniec jeszcze pandemia… Ale jest! – komentuje Grzegorz Skawiński.

Tytuł nowego krążka wydaje się brzmieć dość enigmatycznie - co za sobą kryje tajemnicza "5"? - Nasz nowy album "5" to po prostu piąty krążek po reaktywacji zespołu z oryginalną nową muzyką, stąd taki tytuł. Naszemu pokoleniu piątka kojarzy się z najlepszą oceną. Mamy nadzieję, że nowy materiał przypadnie Wam do gustu i ocenicie dobrze naszą pracę, na piątkę oczywiście - mówi Skawiński.

Na płycie pojawiło się 11 utworów oraz cztery bonusowe. Jakiego stylu muzycznego możemy się spodziewać po nowym albumie?

- Płytę podzieliliśmy między dwóch producentów, co zaowocowało dwoma odsłonami naszego brzmienia. Jedna część jest ewidentnie nawiązująca do lat 80. i mocno elektroniczna, a druga pop-rockowa, bardziej gitarowa, co jest przecież dla nas naturalne. Poruszamy się swobodnie w obu stylach. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii. Przy płycie pracowało sporo osób i zaproszonych gości, "starzy" i "nowi" twórcy tekstów. Zaprosiliśmy do współpracy zupełnie nowych producentów i realizatorów. Pracowało nam się znakomicie! Myślimy, że to będzie słychać na płycie! Życzymy dobrej zabawy i refleksji przy słuchaniu - mówi Skawiński.