"30"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 06:00
Ten bardzo oczekiwany przez fanów i krytyków krążek zawiera 12 utworów, w tym znaną już chyba wszystkim piosenkę "Easy On Me". Pierwszy singiel od swojej premiery cztery tygodnie temu okupuję czołową pozycję listy Billboard Hot 100.
okładka płyty
okładka płyty Foto: mat. promocyjne

Udało mu się także pobić światowy rekord najczęściej odtwarzanego utworu w Spotify w premierowych 24 godzinach. Fani przed poznaniem całego krążka mieli okazję posłuchać trzech piosenek - "I Drink Wine", "Hold On" i "Love Is A Game" podczas specjalnego koncertu nagranego dla CBS – Adele One Night Only. Był to najchętniej oglądany w USA program rozrywkowy w 2021 roku. Przed telewizorami zgromadziło się więcej widzów, niż podczas oscarowej gali.

Album 30 został uznany przez krytyków najlepszym dziełem brytyjskiej artystki w dotychczasowej karierze. Rolling Stone w swojej pięciogwiazdkowej recenzji twierdzi, że "Adele nigdy nie brzmiała tak wściekle", dodając "30 to najlepszy album Adele".

Variety zgodziło się z tą opinią i opisało "30" jako "Bogatą i zniewalająca kolekcję, która wydaje się być najlepszym, co artystka stworzyła do tej pory". Clash nazwał album "Dziełem, które jest personalnym i artystycznym triumfem". I-D zauważył, że "Nikt nie robi tego lepiej".

źródło: Adele/Youtube 

Wśród producentów pracujących nad 30 znaleźli się Greg Kurstin, Max Martin, Shellback, Tobias Jesso Jr, Inflo i Ludwig Göransson.

Na standardowej wersji wydawnictwa znajdzie się 12 utworów.

1. Strangers by Nature
2. Easy On Me
3. My Little Love
4. Cry Your Heart Out
5. Oh My God
6. Can I Get It
7. I Drink Wine
8. All Night Parking (Interlude)
9. Woman Like Me
10. Hold On
11. To Be Loved
12. Love Is a Game

mat. prasowe/ans 

Zobacz więcej na temat: album zespół Adele