"Intymnie"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 06:45
Wyjątkowe w dorobku artystki, dwupłytowe wydawnictwo zawierające CD oraz DVD z materiałem live, nagranym 1 października 2021 roku w stodole Folwarku Ruchenka.
Okładka płyty Intymnie Anity Lipnickiej
Okładka płyty "Intymnie" Anity LipnickiejFoto: mat. promocyjne

Zarejestrowany w niezwykłych warunkach, z udziałem publiczności, koncert stanowił część jubileuszowej trasy Intymnie, w którą Anita Lipnicka wyruszyła z początkiem 2020 roku, a której zakończenie planowane jest na luty 2022. Trasa była wielokrotnie przerywana z powodu panującej w tym czasie pandemii koronawirusa. Na scenie, oprócz stałego zespołu, tym razem towarzyszy jej smyczkowe trio oraz baśniowa scenografia będąca wizualnym dopełnieniem akustycznych aranżacji, w jakich Anita prezentuje swoje największe przeboje oraz mniej znane piosenki z 25 lat swojej twórczej działalności.

Tracklista:

1. I wszystko się może zdarzyć
2. Z miasta
3. Wolne ptaki
4. Car door
5. Zimy czas
6. Sen Laury
7. Bones of love
8. Vena Amoris
9. Lot anioła
10. Piękna i rycerz
11. Tokyo
12. Zanim zrozumiesz
13. Ptasiek
14. Tęczowa
15. Piosenka księżycowa

***

Anita Lipnicka (ur. 13 czerwca 1975 w Piotrkowie Trybunalskim) - piosenkarka, autorka tekstów oraz modelka. Początkowo związana była z grupą Varius Manx, z którą nagrała dwie płyty: "Emu" (1994) i "Elf" (1995). Grupę opuściła w 1996 roku i rozpoczęła karierę solową.

Za debiutancki album pt. "Wszystko się może zdarzyć" otrzymała status trzykrotnie platynowej płyty, zdobyła też pięć nominacji do nagrody Fryderyk. W 1998 roku ukazał się krążek pt. "To, co naprawdę" z przebojem "Historia jednej miłości". Kolejna płyta pojawiła się w sprzedaży w 2000 roku. Na "Moje oczy są zielone" znalazł się m.in. singiel "Jestem powietrzem".

W 2002 roku Lipnicka nawiązała współpracę muzyczną z Johnem Porterem. Ich pierwszy wspólny album pt. "Nieprzyzwoite piosenki" swoją premierę miał w 2003 roku. Płyta przez wiele tygodni utrzymywała się na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się krążków i pokryła się platyną. W 2005 roku wydany został drugi album duetu pt. "Inside Story". W 2006 roku ukazał się minialbum "Other Stories". Duet ostatnią wspólną płytę wydał w 2008 roku ("Goodbye").

W 2009 roku odbyła się premiera pierwszego od dziewięciu lat solowego albumu Lipnickiej pt. "Hard Land of Wonder", promowanego singlem "Car Door". W 2013 roku ukazała się polskojęzyczna płyta artystki pt. "Vena Amoris". W 2017 roku artystka wydała krążek będący zapisem koncertu w Łodzi pt. "Na osi czasu". W 2017 roku w sklepach pojawiła się płyta pod szyldem Anita Lipnicka & The Hats - album pt. "Miód i dym".

W 2019 roku Lipnicka obchodziła jubileusz 25-lecia pracy artystycznej. Latem tego roku premierę miała nowa wersja "Piosenki księżycowej", wyprodukowana przez Kubę Karasia z The Dumplings. Singel zapowiadał płytę "OdNowa", na której znalazły się wybrane utwory z repertuaru artystki w nowych aranżacjach

Zobacz więcej na temat: Anita Lipnicka