"Znam na pamięć dalszy ciąg"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2022 10:53
"Znam na pamięć dalszy ciąg" to długo wyczekiwany debiut fonograficzny Sióstr Melosik. Po latach współpracy z innymi artystami (m.in Anią Dąbrowską) bliźniaczki prezentują autorski materiał, zapraszając słuchaczy w melodyjną podróż w stylu pop/country. 
okładka płyty
okładka płyty Foto: mat. promocyjne

Kolejne single publikowane od czasu zdobycia przez duet Nagrody Publiczności w Opolu w 2018 roku (m.in. "Batumi", "Równocześnie", "Coś nie tak"), uzupełnione przez premierowe kompozycje, łączą się tutaj w niezwykle szczerą, kobiecą historię.

"Tworzyłyśmy tę płytę powoli, z uwagą. Nie musiałyśmy iść na żadne kompromisy. Zamiast gonić za muzycznymi trendami cierpliwie szukałyśmy odpowiedniego brzmienia. Pozwoliłyśmy naszym piosenkom opowiedzieć się samym" - mówią artystki.

Fonograficzny debiut Sióstr ujmuje dojrzałością i naturalnością zarówno w warstwie tekstowej, jak i muzycznej. W swoich utworach odważnie i bez patosu poruszają najbardziej osobiste tematy, szybko zaskarbiając sobie zaufanie słuchacza. Jakość brzmienia instrumentów takich jak gitara dobro, wiolonczela czy organy Hammonda usatysfakcjonuje najbardziej wymagającego audiofila. Za produkcję płyty odpowiadają Bartek Staszkiewicz i Kuba Galiński, znani ze współpracy m.in. z zespołem Sofa czy Sanah.

 Tracklista:

1. Znam na pamięć dalszy ciąg

2. Nawet ty

3. Coś nie tak

4. Wszystko jedno

5. Batumi

6. Love me

7. Równocześnie

8. Endless

9. Pochód