Piosenka dnia Jedynki. "Dry Your Eyes"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2012 18:00
Utwór "Dry Your Eyes" promuje wydany tydzień temu album "You Thought You Knew Me By Now" Bena Saundersa.
Ben Saunders
Ben SaundersFoto: materiały promocyjne

Debiutancki album jednego z najgorętszych artystów kraju Beneluksu. Ben Saunders to muzyczne objawienie ostatnich miesięcy. Jego wokalne możliwości odkryjecie w 13 pięknych kompozycjach, które znalazły się na debiutanckim krążku. To prawdziwie new-soulowy materiał, który wzbudza w słuchaczach wyłącznie pozytywne emocje.

Miłość artysty do soulu obudziła się wiele lat temu za sprawą takich twórców, jak Luther Vandross, Stevie Wonder czy Babyface. Inspiracje ich twórczością wyraźnie słychać w jego muzyce.

Od poniedziałku do piątku, w "Sygnałach dnia" o 8:12, "Czterech porach roku" ok. godz. 11:20, "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 15:15 i "Popołudniu z Jedynką" o 17:05 będą państwo mogli zapoznać się z naszymi muzycznymi propozycjami.

Ben Saunders to zwycięzca "The Voice of Holland". Pojawił się też w polskiej edycji programu jako gość specjalny. Jesienią ubiegłego roku zaśpiewał przed Kayah, Anią Dąbrowską, Piaskiem i Nergalem piosenkę z repertuaru Simply Red i właśnie tę - "Dry Your Eyes", która dziś jest Piosenką dnia Jedynki.

28-letni Ben, choć wygrał w holenderskim programie, jest Brytyjczykiem. Pochodzi z Londynu, z którego rodzice wyjechali, kiedy był trzylatkiem. Dorastał w okolicach Amsterdamu, gdzie jeszcze jako nastolatek wielokrotnie koncertował wraz ze swoim zespołem, Follow That Dream. Później współpracował ze starszym bratem, Deanem, pod szyldem The Brothers. Od dwóch lat działa solo, a po opublikowaniu czterech singli właśnie wydaje płytę długogrającą "You Thought You Knew Me By Now".

W Holandii znany jest również pod pseudonimem Tattoo Ben, ponieważ poza śpiewaniem zajmuje się profesjonalnie tatuażem artystycznym. Wbrew powiedzeniu "szewc bez butów chodzi", sam też szczyci się wieloma motywami na swoim ciele.

Dotychczas wykonywał głównie utwory innych artystów, jak "Use Somebody" zespołu Kings Of Leon czy "Warwick Avenue" Duffy, z którą stworzył nawet jednorazowo duet dla potrzeb telewizyjnej gali. Wreszcie mamy okazję posłuchać piosenki stworzonej specjalnie dla niego.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Radek: Uwielbiam kontakt z publicznością

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2012 22:30
- Publiczność jest na widowni, ja na scenie i jest między nami rozmowa. Nie jest tylko tak, że ja mówię. Publiczność mi odpowiada, spojrzeniem, gestami - opowiada gość "Muzycznej Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Staram się wydobyć dźwięk ze wszystkiego"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2012 15:57
- Każdy z moich koncertów jest osobną historią - mówi perkusista Hubert Zemler.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Byłam fanką Whitney Houston na dobre i na złe

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2012 14:45
Hania Stach (wokalistka): To dzięki niej zaczęłam traktować muzykę i śpiewanie poważnie.
rozwiń zwiń