Anna Dereszowska "Sex Appeal"

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2012 17:50
Na Dzień Kobiet proponujemy "Sex Appeal" (muz. Henryk Wars, sł. Emanuel Szlechter) w interpretacji artystki, która w niezwykle wiarygodny sposób przekazuje znaną prawdę o najskuteczniejszej kobiecej broni…
Anna Dereszowska
Anna Dereszowska

"Już nie zapomnisz mnie" to tytuł debiutanckiej solowej płyty aktorki Anny Dereszowskiej. Krążek, składający się z kompozycji Henryka Warsa w nowych, zaskakujących aranżacjach miał swoją premierę 22 listopada.

Anna Dereszowska to nie tylko aktorka (filmy: "Lejdis", "Nigdy nie mów nigdy", "Miłość na wybiegu", seriale: "M jak miłość", "Naznaczony", "Klub szalonych dziewic"), ale także – o czym coraz częściej nam przypomina - wokalistka. Z zespołem Machina Del Tango śpiewa już prawie 8 lat, a od niedawna – głównie z repertuarem dla dzieci – występuje też z zespołem The New Art Ensamble. W ubiegłym roku wspólnie z Andrzejem Krzywym nagrała piosenkę na najnowszą płytę De Mono. Wsparła też charytatywną akcję Oliviera Janiaka. W duecie z Kubą Badachem zaśpiewała piosenkę, która ukazała się na płycie "Muzyka z serca" promującej kalendarz "Ladies & Gentlemen". Szeroką publiczność najbardziej oczarowała na ubiegłorocznym festiwalu piosenki rosyjskiej w Zielonej Górze. Jej brawurowe wykonanie utworu "Aktrisa" podbiło serce telewidzów. Dzięki ich SMS-om Anna zdecydowanie wygrała festiwal.

Przygoda Dereszowskiej z muzyką trwa już od dość dawna, ale sporo czasu musiało upłynąć do momentu, w którym zdecydowała się na tak odważne posunięcie jak solowa płyta. Początki wcale nie były łatwe. Aktorka broniła się mówiąc, że jednak uczyła się grania, a nie śpiewania. Niemniej myśl ta zakiełkowała w jej głowie, a coraz więcej osób zaczęło ją namawiać do spróbowania swoich sił jako solistki.

Anna Dereszowska wybrała repertuar Henryka Warsa, artystę okresu międzywojennego, znanego z takich przebojów jak "Miłość ci wszystko wybaczy", "Na pierwszy znak" czy "Ach śpij kochanie". Aktorka tak uzasadnia ten wybór: "Piosenki Henryka Warsa są po prostu piękne i ponadczasowe. To melodie godne światowego kina; z tekstami za jakimi się tęskni".

Wszystko zaczęło nabierać realnych kształtów kiedy Anna trafiła na Joannę Włodarską i Tomasza Krawczyka z zespołu Bisquit. Dwójka muzyków miała pomysł aby ponadczasowe kompozycie Warsa podać w zupełnie nowej, odświeżonej formie nadając im bardziej awangardowego brzmienia.

Czytaj także

Jan Serce i jego aktorskie polskie drogi

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2012 12:30
Choć zagrał niejedną znakomitą rolę, dla wielu jest przede wszystkim Janem Serce z kultowego serialu. Romantyczną piosenkę z tego filmu nuciła niegdyś, za Sewerynem Krajewskim, cała Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Renata Przemyk: Jak coś robię, to na całego

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2012 14:30
Rzek jest wiele i wszystkie budzą ogromną ciekawość i chęć wejścia. A ja jestem z tych bardzo ciekawskich. Jestem ciekawa świata, muzyki, nowych ludzi – wyznaje artystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Żebrowski bohaterem serialu

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2012 15:00
Do zespołu serialu "Na dobre i na złe" dołączył Michał Żebrowski. Aktor ma narobić sporo zamieszania w szpitalu w Leśnej Górze. Żebrowski jako prof. Andrzej Falkowicz nie będzie jednak jednoznacznie czarną postacią.
rozwiń zwiń