Norah Jones "Happy Pills"

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2012 17:10
Utworu można słuchać w środę na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" o 8.12, "Czterech porach roku" ok. godz. 11.20, "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.15 i "Popołudniu z Jedynką" o godz. 17.05.
Norah Jones Happy Pills
Foto: materiały promocyjne

Środową "Piosenką dnia jedynki" jest utwór “Happy Pills” pochodzący z najnowszego albumu Norah’y Jones zatytułowanego "Little Broken Hearts". Na płycie znajduje się 12 piosenek, które, choć utrzymane w stylu "ciemnego jazzowego rocka" są prawdziwymi, muzycznymi tabletkami na szczęście. Premiera krążka odbędzie się 1 maja 2012 roku.

Little Broken Hearts stanowi fascynujący nowy etap artystycznej ewolucji jednej z najbardziej intrygujących wokalistek i autorek piosenek ostatniej dekady. Jones po raz pierwszy pojawiła się na światowym rynku muzycznym 10 lat temu: w lutym 2002 roku ukazała się jej debiutancka płyta Come Away With Me, którą sama artystka określa mianem "małej, nastrojowej płytki". Płyta stała się międzynarodowym hitem, czyniąc z Jones gwiazdę i zwyciężczynię kilku nagród Grammy w roku 2003. Album stanowił również zapowiedź nadchodzących zmian na rynku muzycznym, którym coraz bardziej odchodził od uprzednio dominującej syntetycznej muzyki pop. Płyta Come Away With Me, która sprzedała się w 25 milionach egzemplarzy na całym świecie, zajęła 10 miejsce na liście najlepiej sprzedających się albumów według systemu Soundscan.

Od czasu swojego debiutu Jones wydała trzy ciepło przyjęte przez krytyków i świetnie sprzedające się albumy solowe - "Feels Like Home" (2004), "Not Too Late" (2007) i "The Fall" (2009) oraz dwie płyty nagrane we współpracy z grającą muzykę country grupą The Little Willies. Wydana w roku 2010 kompilacja "Featuring Norah Jones" udowodniła niezwykłą wszechstronność głosu artystki, którą na płycie usłyszeć można w duetach z tak przeróżnymi muzykami, jak Willie Nelson, Outkast, Herbie Hancock czy Foo Fighters. Jones współpracowała również z Danger Mousem w roku 2011, kiedy to artyści wspólnie z Jackiem Whitem nagrali oddającą hołd klasycznej włoskiej muzyce filmowej płytę "ROME".

Na rok 2012 zaplanowana jest rozległa trasa koncertowa Norah Jones. Artystka występować będzie na festiwalach, w amfiteatrach oraz klubach zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i za granicą. Wybrane daty europejskich koncertów - w tym dwóch wyprzedanych występów w londyńskiej Royal Festival Hall - można znaleźć już teraz na stronie internetowej www.norahjones.com; kolejne daty ogłoszone zostaną w ciągu najbliższych tygodni.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Diana Krall i inne wyrafinowane panie

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2011 15:24
Dzisiejsza audycja poświęcona będzie śpiewowi ze szczególnym uwzględnieniem wokalistek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bałkański taniec na koniec czasu

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2011 16:32
Ostatnie tango, apokaliptyczny walc, cienie wspomnień, bałkański dansing z finałowej opowieści Szeherezady, Orient Express z biletami w jedną stronę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaraz wracam 11 marca 2012

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2012 14:00
Zaprasza Artur Orzech.
rozwiń zwiń