Robert Janowski "Kiedy mnie już nie będzie"

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2012 18:25
Utworu można słuchać w piątek na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" o 8.12, "Czterech porach roku" ok. godz. 11.20, "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.15 i "Popołudniu z Jedynką" o godz. 17.05.
Robert Janowski
Robert JanowskiFoto: materiały promocyjne

Ta stylowo zaaranżowana, znana kompozycja Seweryna Krajewskiego, pochodzi z najnowszego albumu Janowskiego "osiemdziesiate.pl". Płyta jest wyrazem wielkiej miłości artysty do tego okresu w polskiej muzyce popularnej.

- Zawsze fascynowały mnie lata 80-te w polskiej muzyce - opowiada o projekcie wokalista. Wtedy w cudowny zupełnie sposób pojawiło się mnóstwo świetnych zespołów... Chodziło się na setki niepowtarzalnych koncertów i kupowało świetne płyty. Powstało wiele ważnych utworów: "Chcemy być sobą" , "Runął już ostatni mur", "Pamiętaj o Polsce", "Przeżyj to sam", "Autobiografia". - W ważnych i ciekawych czasach przyszło mi dojrzewać i znajdować swoją muzyczną drogę. Od dawna chciałem utwory z 80’s zapisać w wersji symfonicznej. Płyta "osiemdziesiąte.pl" to spełnienie wielu moich marzeń - podsumowuje Robert Janowski.

Na albumie znajdziemy m.in. piosenki Kultu, De Mono, Lady Pank, Oddziału Zamkniętego i Maanam. Wszystkie w interesujących, często nastrojowych, orkiestrowych wersjach. Podobnie jak w przypadku "song.pl", aranżacje do wszystkich utworów przygotował Tomasz Filipczak, nagrania zaś zrealizował Tadeusz Mieczkowski. Na plycie pojawili się też inni muzycy biorący udział w nagraniach poprzedniej płyty mi.n. Piotr Ziarkiewcz (trąbka), Paweł Gusnar i Mariusz „Fazi“ Mielczarek (saksofony) czy Andrzej Rękas (puzon).


Czytaj także

Kurczat w "Ministerstwie Dźwięku" - zobacz filmy

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2011 11:00
9 kwietnia gośćmi Pauliny Przybysz i Tomka Koncy była grupa Kurczat - zobacz filmy z koncertu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki powrót Bass Theory

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2011 11:31
Stwierdziliśmy, że to jest dobry moment, żeby znowu zrobić coś razem – mówili o powrocie Bass Theory Paweł Strzelecki i Maciej Pietras z Mental Group.
rozwiń zwiń