Katie Melua “Moonshine”

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2012 17:10
Piosenkę będzie można usłyszeć we wtorek na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" o 8.12, "Czterech porach roku" ok. godz. 11.20, "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.15 i "Popołudniu z Jedynką" o godz. 17.05.
Katie Melua Secret symphony
Katie Melua "Secret symphony"Foto: materiały promocyjne

Piosenka “Moonshine” pochodzi z najnowszego, piątego już albumu tej mieszkającej w Wielkiej Brytanii, a pochodzącej z Gruzji intrygującej artystki. Krążek zatytułowany jest "Secret Symphony" i zawiera zestaw nastrojowych utworów, napisanych przez najwybitniejszych autorów, a nagranych z towarzyszeniem orkiestry .
- To album mojego życia - mówi Katie. Dodaje: zawsze chciałam to zrobić. Nagrać utwory napisane przez kogoś innego, mówiące o rzeczach, które są trochę poza mną, a głos to tylko narzędzie to przekazania emocji innych osób. Prawdopodobnie wokal byłby zupełnie inny, gdyby to były moje własne utwory. To wciąga. Kilka utworów napisałam z Mikiem Battem, ale generalnie pomysł jest taki, że na płycie znajdą głównie piosenki wielkich twórców. Znajdziecie tam kompozycję Rona Sexsmitha "Gold In Them Hills", moją ulubioną, nagraną wcześniej przez Bonnie Rait "Too Long At The Fair", czy dobrze znane hity, jak "Keeping The Dream Alive".
Płyta ukazała się na początku marca tego roku.Czytaj także

Album życia Katie Melua

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2011 07:00
Taki status przynajmniej nadała mu sama wokalistka. Piąta płyta pięknej Gruzinki ukaże się 14 listopada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katie Melua wraca do korzeni

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2012 07:30
Artystka, której piosenka "Nine Million Bicycles" zawojowała listy przebojów w całej Europie, będzie dzisiaj gościem Muzycznej Jedynki.
rozwiń zwiń