Magda Steczkowska "Ten moment"

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2012 17:10
Piosenkę będzie można usłyszeć we wtorek na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" o 8.12, "Czterech porach roku" ok. godz. 11.20, "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.15 i "Popołudniu z Jedynką" o godz. 17.05.

Wtorkowa Piosenka dnia Jedynki pochodzi z najnowszego albumu Magdy Steczkowskiej zatytułowanego "Pełnia".
"Pełnia" - tak uzasadnia tytuł płyty wokalistka - bo czuję się spełniona, naprawdę. Jako kobieta, artystka, matka, żona, przyjaciółka... "Pełnia", bo każdego dnia staram się żyć pełnią życia. Bo "pełnia" zawiera się w takim określeniu jak: popełniać błędy - a to też ważna część naszej codzienności.
"Pełnia" - bo mam poczucie, że to co mam w tej chwili do powiedzenia jako artystka zostało na niej zawarte. "Pełnia" - bo to czas magiczny - wtedy nie mogę spać, ale mogę tworzyć. "Pełnia" - to płyta bardzo kobieca ... o życiu, zdradzie, miłości i...kobiecym spojrzeniu na piłkę nożną.
Cudownym dopełnieniem są wspaniali muzycy: Tomasz Banaś, kompozytor większości utworów i gitarzysta, Piotr Królik - perkusja, Marek Buchowicz - bas, Kamil Barański - inst, klawiszowe oraz mój ulubiony producent a jednocześnie kompozytor, aranżer, pianista i wokalista - Piotr Siejka. Teksty są mojego autorstwa oprócz jednego, pięknej perełki, którą napisała dla mnie Paulina Przybysz.
Jednym słowem : pełnia - w każdym tego słowa znaczeniu
Magda Steczkowska po 12 latach nauki w szkołach muzycznych zakończyła karierę altowiolistki ze względów zdrowotnych, a także z powodu totalnej niechęci do dalszych, żmudnych ćwiczeń. Jak to w życiu często bywa, przypadek zrządził, że stała się członkiem zespołu Maryli Rodowicz. Rola chórzystki tak ogromnie ją zafascynowała, że konsekwentnie odrzucała propozycje kariery solowej i postanowiła zostać mistrzynią drugiego planu (jak określiła ją Ela Zapendowska). W tym okresie nagrała ponad 50 płyt z czołowymi artystami polskiej sceny, towarzysząc im również na licznych koncertach. Po latach jednak, za namową swego męża Piotra Królika, postanowiła stanąć na czele grupy Indigo z którą nagrała do tej pory 3 płyty "Ultrakolor", "Cuda" oraz wydaną w lutym 2012 r płytę "Pełnia".
Prywatnie Magda jest szczęśliwą żoną Piotra Królika i mamą córeczek Zosi, Michalinki i Antosi. Uwielbia podróże, muzykę filmową i poważną, włoską kuchnię, sushi i ciasta w dużej ilości!

Czytaj także

Jeff Lorber i Magda Steczkowska

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2009 14:00
W dzisiejszym programie swoją prywatną kolekcję ulubionych nagrań przedstawią Jeff Lorber i Magda Steczkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magda Steczkowska

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2010 12:53
Magda Steczkowska to wokalistka popowa, śpiewająca w zespole Indigo, chórzystka, altowiolistka, była menedżer siostry – Justyny Steczkowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Steczkowska pasażerką Boeinga. "To nowe urodziny"

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2011 13:20
Pierwszego listopada będziemy obchodzić swoje nowe urodziny - powiedziała dziennikarzom TVN24 piosenkarka Magda Steczkowska, pasażerka lotu nr 16 i siostra Justyny Steczkowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Steczkowska: Piłka mnie nie pociąga

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2012 15:48
Piosenkarka Magda Steczkowska choć nie lubi specjalnie futbolu nagrała piosenkę, która jest kobiecym spojrzeniem na piłkę.
rozwiń zwiń