Estelle "Thank you"

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2012 17:10
Piosenkę będzie można usłyszeć w środę na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" o 8.12, "Czterech porach roku" ok. godz. 11.20, "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.15 i "Popołudniu z Jedynką" o godz. 17.05.
Estelle
EstelleFoto: materiały prasowe

Środowa piosenka dnia Jedynki pochodzi z najnowszego albumu Estelle zatytułowanego "All Of Me".
Ta utalentowana wokalistka, raperka, kompozytorka i producentka już w 2009 roku obwieściła rozpoczęcie prac nad kolejną płytą, ale nie spieszyła się. Wie dobrze, że pośpiech to zły doradca. Zamiast tego stopniowo ujawniała kompozycje z trzeciego krążka.
Do współpracy urodzona w Londynie Estelle zaprosiła między innymi Akona oraz Ricka Rossa. Ten pierwszy napisał dla niej numer "Thank You", drugi współkomponował i zarapował w "Break My Heart".  
Estelle podarowała nam tym razem 16 przepięknych piosenek, w których jest bliskie jej sercu R&B, jest i klasowy hip-hop, pop, a także reggae, które Angielka kocha od maleńkości. Wszystko podane z klasą i elegancją równą wizerunkowi artystki na pięknym, czarno-białym zdjęciu z okładki. Nic tylko zatopić się w tych dźwiękach i odpłynąć…
Estelle, czyli Fanta Estelle Swaray to brytyjska gwiazda muzyki R&B, hip hop i soul. Od momentu wydania piosenki "American Boy" w roku 2008 piosenkarka zdobywa listy przebojów nie tylko brytyjskich rozgłośni radiowych.
Estelle urodziła się w 1980 roku w zachodniej części Londynu. Piosenkarka wychowywała się w wielodzietnej rodzinie z siedmiorgiem rodzeństwa. Rodzina Estelle nie należała do najbogatszych, przez co kontakt z ulicą był w tym czasie normą.
Jednak matka Estelle bardzo dbała o to, aby jej dzieci unikały wszystkiego, co złe. Estelle szybko nauczyła się odpowiedzialności i tego, jak należy radzić sobie w życiu. Piosenkarka była jak na swój ówczesny wiek bardzo dojrzała i od początku wiedziała, czego chce.
Młoda Estelle zaczynała swoją muzyczną podróż od muzyki gospel, której uczyła się od matki. Parę lat później zainteresowanie nieco się zmieniły i artystka zaczęła wchodzić w hip hop, trip hop i house. W tych stylach Estelle czuła się niezwykle dobrze, co udowodniła w 2004 roku, wydając świetne single "1980" i "Free".

Rok później artystka wydała swój pierwszy album "The 18th Day". Wówczas dołączyła to najlepszych angielskich piosenkarek hip hopowych. W roku 2008 wydała swoją drugą płytę - "Shine". Wkrótce została nominowana od BET Awards, jako najlepsza nowa artystka. Estelle jest wymieniana - obok takich piosenkarek jak Duffy - jako największa nadzieja muzyczna nadchodzących lat.

Czytaj także

Estelle - "Fall In Love"

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2010 10:46
To drugi singiel z trzeciego albumu artystki - "All Of Me".
rozwiń zwiń