Mika Urbaniak "Don’t speak too loud"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2012 17:16
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" o 8:12, "Czterech porach roku" ok. godz. 11:20, "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 15:15 i "Popołudniu z Jedynką" o 17:05.
Mika Urbaniak
Mika UrbaniakFoto: materiały promocyjne

Czwartkowa Piosenka Dnia Jedynki pochodzi z drugiego solowego albumu Miki Urbaniak zatytułowanego "Follow You". To zupełnie inna muzyka niż na debiutanckim krążku "Closer", zrealizowana z grupą nowych współpracowników. Wśród tych ostatnich znalazły się m.in. osoby, które pracowały z Kylie Minogue, Paulem McCartneyem, Jamiroquai, a nawet z Luciano Pavarottim.

Album "Follow You" jest artystyczną deklaracją niezależności Miki Urbaniak. Sama artystka mówi o nim tak: "Nie mogę zastanawiać się nad tym, czy spełniam czyjeś oczekiwania, bo na dłuższą metę najbardziej opłacalne jest inwestowanie w swój artystyczny rozwój, podejmowanie ryzyka, zaskakiwanie słuchacza. Mam taką naturę, że jeśli ktoś czegoś ode mnie oczekuje, ja natychmiast robię coś dokładnie odwrotnego. Nie chcę się dać zaszufladkować".

Czytaj także

Improwizuje i się nie spieszy

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2011 08:00
Artysta musi mieć wewnętrzną siłę. Czułam, że potrzebuję czasu, by ją w sobie zbudować - mówi wokalistka Mika Urbaniak, której druga solowa płyta ma się ukazać jesienią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urszula Dudziak: zazdroszczę talentu swojej córce ...

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2012 15:00
Mika Urbaniak i jej ojciec Michał, Bobby McFerrin oraz Jerzy Kosiński to tylko kilku bohaterów niezwykłej autobiografii, która wkrótce - w autorskiej interpretacji - zagości na antenie Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mika Urbaniak - Pixelated

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2012 04:00
Na wtorek proponujemy najnowszy singiel wokalistki, kompozytorki, autorki tekstów.
rozwiń zwiń