Jessica Paré "Zoo Bisou Bisou"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2012 19:04
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w poniedziałek w "Sygnałach dnia" o 8:12, "Czterech porach roku" ok. godz. 11:20, "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 15:15 i "Popołudniu z Jedynką" o 17:05.
Jessica Par
Jessica ParéFoto: materiały prasowe

Poniedziałkowa Piosenka ania Jedynki to brawurowe wykonanie przez Jessicę Paré przeboju z lat 60. pochodzące z amerykańskiego serialu telewizyjnego "Mad Man".
Megan Draper - bohaterka telenoweli (w tej roli właśnie Jessica Paré- kanadyjska aktorka) wykonując "Zou Bisou Bisou" z okazji 40. urodzin swojego nowego męża, w niespełna dwie minuty pokazała, na co ją stać. A przy okazji została nie tylko atrakcją odcinka, ale i stała się sensacją internetu.
Być może wkrótce "Zou Bisou Bisou" przejdzie do historii w wersji Jessici Paré, ale oryginalnie utwór pochodzi z repertuaru Gillian Hills. Nagrała go w 1961 roku jako młodziutka, mieszkająca wówczas we Francji piosenkarka, którą nazywano wówczas "nową Brigitte Bardot". Dziś ma już prawie 70 lat, mieszka w Londynie i odgrzanie jej hitu w najpopularniejszym serialu świata było dla niej ponoć sporym zaskoczeniem.
Angielską wersję piosenki zaśpiewała również Sophia Loren  w filmie "Milionerka" z 1960 roku.

Czytaj także

Lipniccy: nie goniliśmy za modą na retro pop

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2012 19:00
Muzyczne drogi Anity i Arka przecięły się na debiutanckiej płycie zespołu wokalnego Voice Band zatytułowanej "W siódmym niebie". Usłyszeć na niej można polskie piosenki z lat 30-tych poprzedniego stulecia w nowych aranżacjach.
rozwiń zwiń