Bajm "Twoja planeta"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2012 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" o 8.12, "Czterech porach roku" ok. godz. 11.20, "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.15 i "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Zespół Bajm
Zespół BajmFoto: materiały promocyjne

Czwartkowa Piosenka dnia Jedynki pochodzi z pierwszego od dziewięciu lat studyjnego albumu zespołu zatytułowanego "Blondynka". Na płycie znajduje się 11 piosenek, z których każda jest oddzielną opowieścią o miłości, poszukiwaniu szczęścia oraz barwach życia. Jest to album wyjątkowy, bardzo kobiecy i zarazem osobisty.

- Wiosna to taki czas, kiedy odkrywamy swoje życie na nowo. Zaczynamy marzyć, wierzyć i planować. Właśnie dlatego ta pora roku wydawała się dla mnie idealna, aby oddać w Wasze ręce tak bardzo osobistą dla Mnie płytę. Moje teksty są o mnie, ale dedykuję je wszystkim kobietom- niezależnie od tego, ile mają lat; czy są szczęśliwe, czy nie. Mam nadzieję, że nasza muzyka będzie dla Was ukojeniem i inspiracją - mówi o nowej płycie Beata Kozidrak.

Bajm wciąż zaskakuje nowymi hitami, świeżością i przebojowością, udowadniając swoją niezaprzeczalną, czołową pozycję na polskim rynku muzycznym.

Do współpracy nad albumem "Blondynka" grupa zaprosiła kilku gości z zagranicy. Jednym z nich jest Brad Blackwood - tegoroczny laureat nagrody Grammy, znany ze współpracy z takimi zespołami jak: Maroon 5, czy Black Eyed Peas.
Innym "światowym" gościem jest Brian Byrne - nominowany do Złotych Globów w kategorii "najlepsza piosenka promująca film". Jego nazwisko z kolei można skojarzyć z takimi artystami jak Katy Perry czy U2. Byrne jest autorem aranżacji do jednej z ballad Bajmu, która znajdzie się na nowym albumie (wcześniej współpracował z zespołem przy piosence "Krótka historia").

Płyta "Blondynka" będzie zawierała następujące piosenki:
1. Alabaster
2. Miłość przeszła obok
3. Twoja planeta
4. Blondynka
5. Kłamstwa i sekrety
6. Marbella
7. Piękne i podłe
8. Tobie, sobie, jej
9. Siódmy dzień tygodnia
10. Góra dół
11. Zostań dla mnie