BUTTON HACKERS „Mogę Ci wiele dać”

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2012 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki we wtorek w "Sygnałach dnia" o 8.12, "Czterech porach roku" ok. godz. 11.20, "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.15 i "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Button Hackers
Button HackersFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Piosenka Dnia Jedynki to utwór pochodzący z albumu, nad którym obecnie pracuje zespół. To jednocześnie radiowa premiera tej kompozycji, której masteringiem zajął się sam Leszek Kamiński.

Button Hackers to polska grupa grająca muzykę z pogranicza smooth jazzu, bluesa i funky. Występują w składzie: Marcin Jajkiewicz (wokal), Paweł Steczek – (klawisze), Piotr Mędrzak (gitara) , Tomasz Kańtoch – (bas), Grzegorz Kańtoch (bębny) oraz Dominik Mietła (trąbka).

 Formacja powstała pod koniec 2004 roku w Katowicach. Założycielem jest Paweł Steczek, który pełni rolę kompozytora i aranżera. Pod koniec roku na składance „Smooth Jazz Cafe 6" znalazł się ich utwór „Night”.

Rok później wydali swój debiutancki album „To mój anioł”. Longplay był w tonacji smooth jazzu, pomieszanego z chilloutem, funky oraz elementami improwizacji. W sierpniu tego roku wzięli udział w Festiwalu w Sopocie, na którym rok później piosenką „Między nami” wyśpiewali sobie 1. miejsce.

W 2006 roku na rynku pojawiła się reedycja ich płyty, a w okresie Świąt Bożego Narodzenia, na składance z tej okazji umieścili swój singiel „Święta, Święta”, który równocześnie promował całą kompilację.

W 2007 roku zespół z piosenką „On My Mind” brał udział w polskiej preselekcji do konkursu Eurowizji.

W ich repertuarze jest utwór „Nadzieja to my”, którą wykonuje plejada gwiazd młodego pokolenia – Kasia Cerekwicka, Ewelina Flinta, Piotr Cugowski (Bracia), Dorota Miśkiewicz, Marysia Sadowska oraz Sławek Uniatowski. Singiel był często wykorzystywany jako oprawa dla wielu akcji charytatywnych na rzecz osób cierpiących.

W 2008 roku formacja weszła do studia RED HOUSE, gdzie nagrano materiał na ich najnowszą płytę. Materiał zremasterował Tom Coyne SterlingSound NY, mający na swoim koncie współpracę między innymi z Madonną, Britney Spears, Michaelem Jacksonem, Beyonce, Jamiroquai’em oraz Bee Gees.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fryderyki 2012 rozdane – posłuchaj, co powiedzieli tryumfatorzy

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2012 10:00
Największymi bohaterami dorocznej gali wręczenia nagród przyznawanych przez polski przemysł muzyczny była Ania Rusowicz i zespół Zakopower.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Rusowicz: uwolnić muzykę!

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2012 17:11
To największa triumfatorka tegorocznej gali "Fryderyków". Akademia Fonograficzna wyróżniła ją aż w czterech prestiżowych kategoriach. Gościem "Muzycznej Jedynki" była Ania Rusowicz.
rozwiń zwiń