X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Małgorzata Ostrowska & Marek Jackowski "Po niebieskim niebie"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2012 12:00
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" o 8:12, "Czterech porach roku" ok. godz. 11:20, "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14:15 i "Popołudniu z Jedynką" o 17:05.
Małgorzata Ostrowska
Małgorzata Ostrowska Foto: mat. prom./Jerzy Gulczyński

"Po niebieskim niebie" to najnowsza piosenka Małgorzaty Ostrowskiej. Pierwszy raz można było ją usłyszeć w maju, w koncertowym studiu Trójki. Studyjna wersja utworu będzie promowała koncertową płytę artystki, którą niedawno nagrała m.in. w studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce.

/

Niespodzianką jest fakt, że nad utworem pracowały same tuzy rocka lat 80. Utwór, do tekstu Małgorzaty, skomponował Marek Jackowski (ex-Maanam), a produkcją zajął się Leszek Biolik (ex-Republika).

- Mam nadzieję, że droga, którą obrałam spodoba się moim fanom, choć szczerze przyznam, że tym razem miałam dość "dobrych rad" i wszelkich sugestii, w którą stronę miałabym pójść. Dlatego do momentu mojego wyboru piosenki nie słyszał jej nikt - ani fani, ani manager, ani rodzina, ani nawet najlepsi przyjaciele. Sięgnęłam do współpracowników z lat 80-tych, bo szukałam ludzi tak samo jak ja czujących i pojmujących muzykę. Wszyscy słuchamy nowej muzyki, lubimy ją, ale korzeniami tkwimy w latach osiemdziesiątych i cenimy to… – mówi wokalistka.
Jak doszło do powstania tej piosenki?

- Przez wiele lat mijaliśmy się z Markiem Jackowskim na koncertach, ale dopiero niedawno postanowiliśmy razem współpracować. Wszystko było kwestią przypadku. Oboje zostaliśmy zaproszeni przez zespół Plateau do wspólnej trasy koncertowej w ramach „Projektu Grechuta” po USA. I tam, gdzieś miedzy Chicago a Nowym Jorkiem powstał pomysł nagrania wspólnej piosenki. – zdradza szczegóły Małgorzata Ostrowska.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak