Estelle "Wonderful Life"

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2012 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" o 8:12, "Lecie z Radiem" ok. godz. 11:20, "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14:15 i "Popołudniu z Jedynką" o 17:05.
Estelle
EstelleFoto: materiały prasowe

Środowa Piosenka dnia Jedynki pochodzi z najnowszego, choć nieobcego słuchaczom Radiowej Jedynki albumu Estelle zatytułowanego "All Of Me". 
Ta utalentowana wokalistka, raperka, kompozytorka i producentka podarowała nam tym razem 16 przepięknych piosenek, w których jest bliskie jej sercu R&B. Jest i klasowy hip-hop, pop, a także reggae, które Angielka kocha od maleńkości. Wszystko podane z klasą i elegancją równą wizerunkowi artystki na pięknym, czarno-białym zdjęciu z okładki. Nic tylko zatopić się w tych dźwiękach odpłynąć, myśląc, jak życie może być piękne.
Estelle, czyli Fanta Estelle Swaray to brytyjska gwiazda muzyki R&B, hip hop i soul. Od momentu wydania piosenki "American Boy" w roku 2008, piosenkarka zdobywa listy przebojów nie tylko brytyjskich rozgłośni radiowych.
Estelle urodziła się w 1980 roku w zachodniej części Londynu. Piosenkarka wychowywała się w wielodzietnej rodzinie z siedmiorgiem rodzeństwa. Rodzina Estelle nie należała do najbogatszych, przez co kontakt z ulicą był w tym czasie normą.
Jednak matka Estelle bardzo dbała o to, aby jej dzieci unikały wszystkiego, co złe. Estelle szybko nauczyła się odpowiedzialności i tego, jak należy radzić sobie w życiu. Piosenkarka była jak na swój ówczesny wiek bardzo dojrzała i od początku wiedziała, czego chce.
Młoda Estelle zaczynała swoją muzyczną podróż od muzyki gospel, której uczyła się od matki. Parę lat później zainteresowanie nieco się zmieniły i artystka zaczęła wchodzić w hip hop, trip hop i house. W tych stylach Estelle czuła się niezwykle dobrze, co udowodniła w 2004 roku wydając świetne single "1980" i "Free".
Rok później artystka wydała swój pierwszy album "The 18th Day". Wówczas dołączyła to najlepszych angielskich piosenkarek hip hopowych. W roku 2008 wydała swoją drugą płytę - "Shine". Wkrótce została nominowana od BET Awards, jako najlepsza nowa artystka. Estelle jest wymieniana obok takich piosenkarek jak Duffy jako największa nadzieja muzyczna nadchodzących lat.