Łukasz Zagrobelny "U mnie maj"

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2012 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" o 8:12, "Lecie z Radiem" ok. godz. 11:20, "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14:15 i "Popołudniu z Jedynką" o 17:05.
Łukasz Zagrobelny w studiu Jedynki
Łukasz Zagrobelny w studiu JedynkiFoto: PR/Wojciech Kusiński

Piątkowa Piosenka dnia Jedynki to kolejny singiel, który promuje trzeci album wokalisty zatytułowany "Ja tu zostaję".

Przypomnijmy, że Łukasz Zagrobelny jest laureatem tegorocznej, opolskiej Super Nagrody Jedynki, którą artyście przyznał Program Pierwszy Polskiego Radia. Wokalista dzięki niej wystąpi jesienią w studiu koncertowym im. Witolda Lutosławskiego.

„Zrobiłem sobie trzyletnią przerwę między albumami, w tym czasie pojawiły się nowe inspiracje muzyczne - o pracach nad płytą opowiada Łukasz Zagrobelny - W naturalny sposób sięgnąłem do rzeczy, na których się wychowałem, do lat 70. i 80. Zafascynowały mnie stare brzmienia. Ogromną rolę w powstawaniu płyty odegrali Bogdan Kondracki i Karolina Kozak, którzy oprócz opieki produkcyjnej byli absolutnie dobrymi duchami tego projektu. Nagrałem więc album, na którym puszczam oko w kierunku lekkiego old schoolu i retro. To wszystko doprawione jest świeżymi brzmieniami, odważnymi aranżacjami i po prostu świetną zabawą w muzykę. Nowym singlem uchylam lekko drzwi do tego, co będzie można usłyszeć na mojej nowej płycie. Nie przypuszczałem, że tak świetnie będę się czuć w tej nowej dla mnie stylistyce i mogę śmiało powiedzieć: Ja tu zostaję! I to zostaję na dłużej.”

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak