Natalia Lesz "Batumi"

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 20:43
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" o 8:12, "Lecie z Radiem" ok. godz. 11:20, "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14:15 i "Popołudniu z Jedynką" o 17:05.
Natalia Lesz
Natalia LeszFoto: materiały promocyjne

Poniedziałkowa Piosenka dnia Jedynki – zaśpiewany przez Natalię Lesz wielki przebój Filipinek z 1968 roku, "Batumi" - została wybrana przez rząd Gruzji jako utwór promujący ten kraj w Polsce.

Cover tej piosenki początkowo nagrano w Polsce w stylu reggae, ale został przez Gruzinów odrzucony jako zbyt nowoczesny i ponownie nagrany w studiu w Tbilisi. Ostateczną wersję "Batumi" podobno osobiście zaakceptował sam Prezydent Gruzji jako najbardziej zbliżoną w swym nastroju do piosenki Filipinek.
W nagraniu wziął udział chłopięcy chór z Tbilisi, który między innymi śpiewał dla polskiego Prezydenta podczas jego wizyty w Gruzji.
Do piosenki został nagrany teledysk. Zdjęcia do niego trwały 10 dni i były kręcone w Batumi w przepięknym, nadmorskim kurorcie w październiku 2011 roku przez jednego z najlepszych gruzińskich reżyserów. W czasie zdjęć policja zamykała całe ulice w Batumi, a w produkcji teledysku brał udział cadillac z lat 50-tych i helikopter. Całą ekipę filmowców na planie teledysku odwiedził Prezydent Gruzji M. Saakaszwili.
Natalia ze udział w tym projekcie otrzymała honorowe obywatelstwo Gruzji.