Piotr Bukartyk "Nie mówię kto”

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" o 8:12, "Lecie z Radiem" ok. godz. 11:20, "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14:15 i "Popołudniu z Jedynką" o 17:05.
Piotr Bukartyk
Piotr BukartykFoto: www.bukartyk.com

Wtorkowa Piosenka Dnia Jedynki pochodzi z nowego albumu tego autora i kompozytora piosenek, radiowca i artysty kabaretowego. 
Utwory autorstwa Bukartyka wykonują Mietek Szcześniak, Andrzej Krzywy, Varius Manx, Stanisław Sojka, Krzysztof Kiljański i Ewelina Flinta, ale wykonuje je również sam autor.
Płyta zatytułowana "Tak jest i już" zawiera piosenki, z których większość powstała w ciągu ostatnich dwóch lat, inne zwyczajnie nie zdążyły się załapać na poprzednią płytę.
Bukartyk zapytany o to, o czym jest ta płyta odpowiada: Ano o tym, co dookoła. O nieuchronnym konflikcie na linii jednostka - otoczenie, baba - chłop, czy podatnik - ojczyzna.

Czytaj także

Dałem piosenkę Zamachowskiemu

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 16:48
Piotr Bukartyk - autor i kompozytor piosenek, artysta kabaretowy, konferansjer opowiada w "Muzycznej Jedynce" historię powstania piosenki "Kobiety jak te kwiaty".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncertowy wieczór z Piotrem Bukartykiem

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2012 20:05
- Z piosenkami mam tak, że pisanie ich przychodzi mi łatwiej niż pisanie o nich. O czym to jest? Ano o tym, co dookoła. O nieuchronnym konflikcie na linii jednostka-otoczenie, baba-chłop, czy podatnik-ojczyzna - mówił o swojej twórczości Piotr Bukartyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłuchaj jak Maja Kleszcz śpiewa białym głosem

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 10:45
Artystka, która była gościem "Muzycznej Jedynki" wykonała dla swoich dzieci kołysankę z płyty "Radio Retro".
rozwiń zwiń