Wilki “Czystego serca”

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 17:06
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.20, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.15 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Wilki Czystego serca
Foto: Sony Music Poland/ mat. prom.

Piątkowa Piosenka Dnia Jedynki pochodzi z najnowszej płyty zespołu zatytułowanej "Światło i mrok". Jak zwykle w przypadku Wilków, mamy do czynienia ze skrajnościami: ciężki riff gitary sąsiaduje z transowym, indiańskim rytmem, a niekłamany zachwyt Roberta Gawlińskiego nad światem łatwo przechodzi w melancholię i rezygnację. To album, który raz skłania do refleksji nad tym, co powinno być dla nas w życiu najważniejsze, by za chwilę zachęcać do zatracenia się w tanecznym transie. Po prostu: światło i mrok.

- Dobrze się czuję w skrajnościach, taką mam konstrukcję. Z jednej strony jestem cholerykiem, strasznie szybko się denerwuję, ale za chwilę potrafię sobie zdać sprawę z tego, że to błąd – przyznaje Gawliński. I dodaje: "Skrajności mnie pociągają. Jak Yin i Yang, zupełnie różne, a jednak nierozłączne i doskonałe. Lubię to.”

>> TU znajdziesz poprzednie Piosenki Dnia Jedynki

Dwie dekady minęły już od wybuchu "wilkomanii", a Robert Gawliński ani myśli złożyć broń. Przeciwnie – właśnie przywdział pióropusz i ruszył na ścieżkę wojenną. Staje przeciwko wszystkim, którzy wątpią w to, że świat jest fajnym miejscem. To bezkrwawy bój, bo lider Wilków jak zwykle uzbrojony jest wyłącznie w znakomite piosenki i dające do myślenia teksty.

Zmienił się za to skład watahy. Oczywiście, u boku lidera wciąż trwa niezastąpiony gitarzysta Mikis Cupas, a rytm niezmiennie od kilku lat wyznacza Hubert Gasiul, za to dołączyło do nich dwóch nowych muzyków. Pełnoprawnym członkiem zespołu został gitarzysta Michał Gładysz, którego grę słychać już na debiucie Wilków (później pojawiał się na scenie m.in. u boku Edyty Bartosiewicz), a nowym basistą grupy jest Staszek Wróbel (znany m.in. z grupy Kasi Nosowskiej oraz Pauli i Karola). Wilkiem pozostaje, chociaż kroczy obecnie własnym ścieżkami, Andrzej Smolik – grał na płycie, ale w składzie koncertowym go nie ma. - Bardzo możliwe, że to optymalny skład Wilków, najlepszy w historii tego zespołu - chwali swoich kolegów Robert Gawliński.

"Chcę spłonąć i odejść / Wyzwolić serca ogień" – śpiewa w jednym z nowych utworów lider Wilków. I nie ma wątpliwości, że ta muzyka, żywa i szczera, ociepli wam niejeden jesienny i zimowy wieczór…

(Źródło: Sony Music Poland)

''

Czytaj także

Historia pierwszej płyty Wilków

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2011 07:00
- Myślałem, że ta płyta dotrze do fanów zimnej fali. Okazało się, że kupili ją trzynastolatkowie - tak o debiutanckim krążku Wilków mówił Robert Gawliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Gawliński: Wszystko zaczęło się od "Son of the blue sky"

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2012 14:00
Po 20 latach grania Wilki postanowiły ponownie spojrzeć w oczy swoim fanom.
rozwiń zwiń