Kasia Kowalska "Kwiaty we włosach"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2012 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.12 , w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.20, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.15 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Kasia Kowalska
Kasia KowalskaFoto: Dariusz Baranowski/materiały prasowe

Czwartkowa Piosenka dnia Jedynki pochodzi z albumu "Klenczon Legenda" wydanego z okazji 70 - tej rocznicy urodzin tej niemal mitycznej postaci polskiego bigbitu i rocka przełomu lat 60 i 70 ubiegłego wieku, kompozytora, gitarzysty, współzałożyciela Czerwonych Gitar i Trzech Koron,  twórcy największych polskich przebojów m.in. Kwiaty we włosach, Biały Krzyż, Port, Historia jednej znajomości, 10 w skali Beauforta itd.
Na krążku znajdą się piosenki w nowych aranżacjach w wykonaniu znanych i cenionych polskich artystów m.in właśnie Kasi Kowalskiej, Stanisława Soyki, Maćka  Balcara (zespół Dżem), Muńka Staszczyka (zespół T-Love), Roberta Gawlińskiego (Wilki), Tymona Tymańskiego, Jacka "Budynia" Szymkiewicza (Pogodno) i innych.  
Na płycie wykorzystano jedyną gitarę, jaka pozostała i jednocześnie ulubioną gitarę Kleczona – Gibson Les Paul, rocznik 1964. Instrument na potrzeby wydawnictwa został specjalnie wypożyczony z Muzeum Klenczona w Szczytnie i na nowo przygotowany do projektu.
W książeczce dołączonej do płyty znajdą się zdjęcia pochodzące z prywatnych zbiorów Alicji Klenczon, pamiątki, dyplomy Krzysztofa, oryginalne zapisy jego nut, listy, wspomnienia przyjaciół, m.in. Janusza Kondratowicza i wiele innych niepublikowanych materiałów.

Czytaj także

Kasia Kowalska: jestem muzycznym Zeligiem

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2011 14:00
To jedna z najbardziej chimerycznych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Ale też jedyna, która odważyła się złożyć płytowy hołd Grzegorzowi Ciechowskiemu. O swej neurotycznej naturze oraz "cudownych latach 90." opowiedziała Piotrowi Stelmachowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marika: koniec z wystrzeliwaniem tęczy

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2012 17:26
Jej najnowsza płyta "Momenty", nagrana wspólnie z formacją SpokoArmia, różni się od dwóch poprzednich. Mniej tu beztroski i lekkiego przekazu, a więcej refleksji i zaangażowanych tekstów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Wilk stał się Wolfem

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 17:25
Jest zespół Wilki i wokalistka Basia Wilk. Więc trochę tych Wilków za dużo. - Aby nie mieszać mogę być Grzegorzem Wolfem - mówi wokalista w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń