Diana Krall "We Just Couldn’t Say Goodbye"

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2012 17:45
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.20, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.15 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Diana Krall We Just Couldnt Say Goodbye
Foto: materiały prasowe

Środowa Piosenka dnia Jedynki pochodzi z najnowszego albumu kanadyjskiej wokalistki zatytułowanego "Glad Rag Doll". Płyta zawiera m.in. kompozycje wykonywane oryginalnie przez Annette Hanshaw pod koniec lat 20. ubiegłego wieku.
"Jeśli miałabym wybrać, w jakiej epoce chciałabym żyć, wróciłabym do lat 20. z racji całej ich dzikości i niepohamowanej żywiołowości" - wyznała Diana Krall.
Z kolei producent T- Bone Burnett mówi o decyzji przywoływania dawnego repertuaru: "Staraliśmy się wyobrazić sobie, że siedzimy z daną osobą w jednym pokoju. Zadawaliśmy pytanie, jakby brzmiały dziś te utwory, gdyby Annette Hanshaw czy Lee Morse mogły je tu i teraz. Pewnie tak, jak wykonujemy je my".
Choć wiele piosenek z "Glad Rag Doll" zostało napisanych i wykonanych po raz pierwszy w latach 20. i 30., Diana Krall zaznacza: "Nigdy nie chodziło mi o proste odtworzenie tego, co zrobiono już dawno temu".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Płyta nagrywana w stodole

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 15:05
6 listopada ma się ukazać nowa płyta zespołu Hunter zatytułowana "Królestwo". W "Muzycznej Jedynce" poznajemy kulisy jej nagrywania, a były bardzo ciekawe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mimo złamanego serca dalej lubi mężczyzn

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2012 16:32
Piosenkarka Imany przyznaje w "Muzycznej Jedynce", że dokonywała złych wyborów i nosi w sercu blizny. Co nie oznacza, że nie cierpi mężczyzn, choć jest na nich zła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skandynawowie saksofonami będą zdobywać Warszawę

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2012 16:24
Dziś rozpoczyna się 54. Międzynarodowy Festiwal Jazz Jamboree. O programie imprezy opowiada w "Muzycznej Jedynce" Krzysztof Sadowski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.
rozwiń zwiń