Anna Wyszkoni "Dźwięki nocy"

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2012 18:02
Utworu będzie można posłuchać na antenie Jedynki w poniedziałkowych "Czterech porach roku" ok. godz. 11.20, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.15 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Anna Wyszkoni Dźwięki nocy
Foto: Marlena Bielińska/ https://www.facebook.com/aniawyszkoni

Poniedziałkowa Piosenka Dnia Jedynki pochodzi z drugiego, studyjnego albumu Wyszkoni zatytułowanego  "Życie jest w porządku”, który ukazał się 13 listopada. - Mogłabym Wam o tej płycie opowiadać w nieskończoność, ale znacznie korzystniej będzie jej posłuchać. W ciszy, skupieniu, w radości i smutku, w rozpierającym szczęściu i w niespełnionej miłości. Bo wszystkie te uczucia i emocje są znane każdemu z nas, dlatego "Życie jest w porządku” każdy powinien zinterpretować po swojemu” – zachęca do wysłuchania swojego drugiego solowego krążka wokalistka.

Ania Wyszkoni wydaje płytę jeszcze bardziej emocjonalną, dojrzałą i kobiecą od swojego solowego debiutu sprzed ponad trzech lat. - Ta płyta to spełnienie wielu moich muzycznych marzeń, jak np. współpraca z legendą polskiego rocka, Markiem Jackowskim, z którym zaprzyjaźniłam się ponad rok temu, praca z producentem z zagranicy czy zaproszenie na płytę pewnego wybitnego trębacza – mówi Ania.

>> Tu znajdziesz poprzednie Piosenki Dnia Jedynki

Jeden z utworów na płycie, "Wierzę w anioły”, powstał pod okiem brytyjskiego producenta, Neila Blacka, znanego w Polsce z produkcji kilku kultowych płyt Maanamu. A w zamykającym album utworze "Moje miasto śpi” na trąbce przepięknie zagrał Antoni Gralak znany m.in. ze współpracy ze Stanisławem Soyką czy Wojciechem Waglewskim. Muzycznie Anię wsparli również m.in.: Marek Napiórkowski (gitary), Bogdan Kondracki (instrumenty klawiszowe, bas, gitara), Robert Luty (perkusja), Jan Smoczyński (fortepian, akordeon) i Tomasz Ziętek (trąbki).

Do współpracy przy swojej płycie Ania zaprosiła swojego ulubionego producenta Bogdana Kondrackiego, który odpowiadał za większość pomysłów muzycznych na pierwszej płycie artystki. Wśród autorów kompozycji znaleźli się m.in.: Ania Dąbrowska, Robert Gawliński, Mikis Cupas. Singiel promujący płytę czyli piosenkę "Zapytaj mnie o to kochany" skomponował Marek Jackowski, do słów Kory. Kilka tekstów i kompozycji, podobnie jak na pierwszej płycie, jest autorstwa samej Ani Wyszkoni. (źródło: www.aniawyszkoni.pl)

''
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koncert Ani Wyszkoni (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 08:00
"Lato z Radiem" zagrało 1 lipca w Wieluniu. Zobacz występ Ani Wyszkoni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Namiętne i erotyczne – oto ulubione utwory Ani Wyszkoni

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2012 21:01
Chris Isaak, George Michael i Alicia Keys – to artyści, którzy w wokalistce wywołują szczególe emocje. O tych najgorętszych opowiedziała słuchaczom "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki”.
rozwiń zwiń