Ryszard Rynkowski "Nie mówimy, że to miłość"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.12, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.20, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.15 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Ryszard Rynkowski
Ryszard RynkowskiFoto: materiały promocyjne

Piosenka "Nie mówimy że to miłość" zapowiada nowy, dwupłytowy album Ryszarda Rynkowskiego "Razem". Pierwsza płyta, nagrana z udziałem chóru z "Bitwy na Głosy" zawiera covery znanych przebojów. Druga płyta, nagrana z udziałem orkiestr "Sinfonia Baltica" i kameralnej z Elbląga, zawiera wersje symfoniczne wersje wybranych utworów Ryszarda Rynkowskiego.
Materiał został zarejestrowany w studiu muzycznym Polskiego Radia Olsztyn. Dochód ze sprzedaży zasili konto Fundacji Elbląg, która wspiera młode talenty z regionu. - Postanowiliśmy zdziałać coś, co będzie nie tylko - mam nadzieję - piękną wizytówką Elbląga, ale też miało jakiś większy sens - podkreśla Ryszard Rynkowski.
Ryszard Rynkowski jest piosenkarzem, kompozytorem, pianistą i aktorem. W dzieciństwie uczył się gry na fortepianie w podstawowej szkole muzycznej. Potem muzykował w amatorskich zespołach Elbląga. W latach 1967-1970 uczył się w I Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu, gdzie prowadził kabaret Tak To Bywa. Z kabaretem tym w 1968 roku na Przeglądzie Zespołów Szkolnych Polski Północnej zajął 2 miejsce.
Muzycznie zadebiutował z grupą El w 1972 roku na V Festiwalu Kultury Studenckiej w Olsztynie. W 1973 roku przeniósł się do Warszawy. Od tego też roku współpracował m.in. z Operetką Warszawską i Teatrem na Targówku.
W latach 1977-1978 był pianistą Grupy Bluesowej Gramine, w tym samym czasie napisał muzykę do spektaklu Rapsod Polski który został wystawiony w Pruszkowie k. Warszawy przez grupę teatralną pod kierunkiem Bolesława Jastrzębskiego z akompaniamentem zespołu VIP, następnie pracował w zespole Victoria Singers, który w 1979 zmienił nazwę na Vox.W 1987 roku rozpoczął karierę solową.
Jest wielokrotnym laureatem Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, który wygrał w latach 1979, 1989, 1990 oraz 1994.
Ryszard Rynkowski.
Chór z programu „Bitwa na Głosy”
POLSKA FILHARMONIA "Sinfonia Baltica" w Słupsku
Elbląska Orkiestra Kameralna
Lista utworów:
CD1 – Album z chórem:
1.    The Lion Sleeps Tonight
2.    Moves Like Jagger
3.    I Believe I Can Fly
4.    Tolerancja
5.    Boogie Wonderland
6.    Szczęśliwej drogi już czas
7.    Sex Bomb
8.    No One
9.    Unchain My Heart
10.    True Colors
11.    Nie zadzieraj nosa
12.    Always Look On The Bright Side Of Life
13.    Sen o Viktorii              

CD2 – Album symfoniczny:
1.    Wypijmy za błędy
2.    Dobry dzień
3.    Natalie
4.    Nie mówimy, że to miłość
5.    Święta
6.    Za młodzi, za starzy
7.    Zwierzenia Ryśka – jedzie pociąg
8.    Bez miłości
9.    Wznieś serce nad zło
10.    Wyspa

Czytaj także

Polskie korzenie słynnego trębacza

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 20:00
Randy Brecker jest uważany za jednego z najlepszych na świecie trębaczy jazzowych. W Polsce nagrał dwie płyty z Włodkiem Pawlikiem i jego trio oraz z orkiestrami symfonicznymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Największe hity Golden Life zagrane na nowo

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 19:07
- Praca nad tą płytą była odświeżająca. Wykonując przez ileś lat "Oprócz błękitnego nieba" czujesz pewną rutynę. A te utwory dały nam zastrzyk nowej adrenaliny - mówił w Jedynce o albumie "AQQ-akustycznie" Adam Wolski, wokalista Golden Life.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Enej: chcielibyśmy być jak Maryla Rodowicz

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 11:57
Specjaliści od żywiołowego folku wymieszanego z muzyką ukraińską i bałkańską właśnie wydali trzecią płytę. - Robimy to, co zawsze chcieliśmy robić i traktujemy to już po części jako naszą pracę, która daje nam dużo radości. Czego więcej można sobie życzyć? - mówił w Jedynce Piotr "Lolek" Sołoducha, wokalista zespołu.
rozwiń zwiń