Krzysztof Kiljański & Halina Młynkova – Podejrzani Zakochani

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 17:15
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki we wtorek w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.12, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.20, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.15 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Halina Mlynkova i Krzysztof Kiljański
Halina Mlynkova i Krzysztof Kiljański Foto: mat.pras.

Halina Mlynkova i Krzysztof Kiljański nagrali razem piosenkę do filmu "Podejrzani zakochani". Kryminalno-miłosna komedia Sławomira Kryńskiego trafi do kin 25 stycznia. Singiel będzie promował film o tym samym tytule. Jest to zarazem zapowiedź płyt Artystów, które ukażą się wiosną 2013 roku.

Kompozycję Anity Valo i Marji "Meri” Jamana tekstem opatrzyły Dagmara i Martyna Melosik, a ostateczny sznyt całości nadał Bogdan Kondracki, znany z produkcji takich przebojów jak: "Wierność jest nudna” Natalii Kukulskiej, "Tylko mnie nie strasz” Patrycji Markowskiej, czy "To nie tak jak myślisz” Edyty Górniak.

- Myślę, że to piosenka, która w naturalny sposób może się spodobać - komentuje Kiljański. - Mam nadzieję, że tych, którzy ją usłyszą, złapie to coś, co każda piosenka powinna mieć - a sądzę, że ta właśnie ma.

- Zawsze utożsamiam się z tym, co śpiewam, każda z moich piosenek głęboko we mnie zapada - dodaje Mlynkova. - Myślę, że w tym wypadku jest podobnie. Muzyka nie jest dla mnie pracą, muzyka jest dla mnie życiem.

- Bardzo się cieszę, że śpiewam tę piosenkę z Krzysiem, bo to wspaniały artysta - kontynuuje. - To bardzo ważne, żeby osoby pracujące przy nagraniach miały dobry wzajemny kontakt, żeby był tzw. feeling, który dodaje energii i atmosfery całemu nagraniu.

Mlynkova, była wokalistka Brathanków, z którymi odniosła ogromny sukces, wydała swój solowy album "Etnoteka" rok temu.

Kiljański jest zdobywcą Fryderyków dla najlepszego wokalisty i ma na koncie Superjedynkę za przebój roku. W lutym 2012 roku przypomniał piosenki Jonasza Kofty na albumie "Barwy Kofty".