Blue Sounds "Już nie ma nas"

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 17:15
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w czwartek w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Bluesounds
BluesoundsFoto: materiały promocyjne

"Już nie ma nas" to kolejny singiel zapowiadający drugą płytę zespołu Blue Sounds "Karuna". Utwór "Już nie ma nas" 7 listopada miał swoją premierę na multimedialnej platformie internetowej charytatywnej wytwórni Rak'n'Roll Records.
"Karuna" oznacza koncepcję miłości, według której miłość może być doskonała tylko wtedy, kiedy za współczuciem idzie również działanie. Utwór można odsłuchać na www.raknrollrecords.pl w wersji mono (na jeden głośnik). Jeśli ktoś chciałby już dziś odsłuchać "Już nie ma nas" w wersji stereo, wystarczy pobrać utwór za jedyne 2 zł. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na rzecz fundacji Rak'n'Roll. Środki mają na celu pomóc fundacji w walce z rakiem piersi oraz ułatwić powrót kobietom po mastektomii do normalnego życia. Pobieramy, słuchamy i pomagamy! Karuna!
Projekt BLUE SOUNDS powstał, aby wzruszać, zachwycać i niepokoić. Do repertuaru, który złożony jest przede wszystkim z kompozycji własnych, wnosi własne upodobania i fascynacje. Każdy z muzyków to indywidualność, ale utwory w ostatecznej formie zachowują specyficzne brzmienie i charakter, tworząc niepowtarzalny styl zespołu, a także ciepły i zarazem pełen energii klimat koncertów. Szczególnie urzeka postać wokalistki obdarzonej charyzmą i niezwykłą barwą głosu.
Zespół BLUE SOUNDS jest jednym z najbardziej aktywnych koncertowo polskich zespołów (około stu koncertów rocznie, w tym występy na najważniejszych festiwalach bluesowych i jazzowych w Polsce). W roku 2006 światło dzienne ujrzała debiutancka płyta zespołu Tak naprawdę to wszystko z miłości, która spotkała się z dużym uznaniem zarówno wśród szerokiej rzeszy słuchaczy jak i krytyków muzycznych. Recenzowana była w prestiżowych pismach muzycznych, między innymi w JAZZ FORUM i TWÓJ BLUES. W roku 2008 doczekała się również reedycji w Japonii.
Zespół zdecydowanie określa rodzaj wykonywanej przez siebie muzyki - nie gra wyłącznie dla koneserów, lecz przede wszystkim dla wrażliwych słuchaczy.
Skład:
Joanna Karkoszka - wokal, gitara akustyczna
Tomasz Karkoszka - perkusja
Jarek Szajerski - gitara basowa
Wojtek Hamkało - gitara akustyczna, elektryczna i dobro
Jacek Cichocki - instrumenty klawiszowe, akordeon
Leszek Jakubczak - gitara akustyczna

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polscy Muzycy dla PAH "Uwaga, uwaga"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 18:16
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w środę w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczny prezent od Mietka Szcześniaka

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 16:56
Z Basią Trzetrzelewską piosenkarz nagrał wielki przebój, który kiedyś wylansowała Vanessa Williams.
rozwiń zwiń