David Bowie "Where are you now"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 20:34
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w poniedziałek w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Dawid Bowie
Dawid BowieFoto: materiały promocyjne

Poniedziałkowa (15.01) Piosenka Dnia Jedynki "Where are you now" pochodzi z nowej, studyjnej płyty artysty zatytułowanej "The Next Day”. To pierwszy od 10 lat studyjny album Bowiego, który do sprzedaży trafi 12 marca.

Ostatnie lata medialną ciszę wokół tej ikony muzyki co i rusz przerywały plotki, spekulacje i pobożne życzenia… Nowy album - kto by go nie chciał? Jednak David jest artystą, który tworzy i występuje tylko wtedy, kiedy tego chce. Gdy ma coś do powiedzenia, a nie do sprzedania. Dziś wyraźnie ma nam wiele do powiedzenia.

Napisany przez Bowiego singiel „Where Are We Now?” wyprodukowany został przez wieloletniego współpracownika Tony’ego Visconti w Nowym Jorku, ale w warstwie tekstowej nawiązuje do czasów, kiedy Bowie mieszkał w Berlinie. Piosence towarzyszy demoniczny klip w reżyserii Tony’ego Ourslera, do obejrzenia już teraz na oficjalnej stronie internetowej artysty. W teledysku David ogląda zdjęcia warsztatu samochodowego nad berlińskim mieszkaniem, które kiedyś wynajmował i śledzi surowe ujęcia miasta, podczas gdy w tle unosi się pytanie ‘gdzie teraz jesteśmy?’.

"The moment you know, you know you know" – głosi fragment nowego singla. Teraz wiemy już wszyscy, że David Bowie nagrał nową płytę i to wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewaliśmy!

***

Album „The Next Day” ukaże się w wersji standardowej (13 utworów), deluxe (17 utworów) i na podwójnym winylu (również 17 utworów).

 

 

Tracklista:

Standard

1.  The Next Day

2.  Dirty Boys

3.  The Stars (Are Out Tonight)

4.  Love Is Lost

5.  Where Are We Now?

6.  Valentine’s Day

7.  If You Can See Me

8.  I’d Rather Be High

9.  Boss of Me

  1. Dancing Out In Space
  2. How Does the Grass Grow?
  3. (You Will) Set the World On Fire
  4. You Feel So Lonely You Could Die
  5. Heat

Deluxe

  1. So She
  2. I’ll Take You There
  3. Plan
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wszystkie sylaby muzyki

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 20:00
- Muzyka jest językiem. Jeśli nie nauczymy się go w dzieciństwie, potem jest znacznie trudniej i może się okazać, że nie rozumiemy nic, poza popem i rytmem na dwa - mówi Viola Łabanow, prezes fundacji "Muzyka jest dla wszystkich".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jestem flaubertowcem

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2013 23:30
- Gdybym chciał wyłączyć z obiegu utwory, których nie uważam za odpowiednio dobre, to musiałbym wyłączyć całą twórczość - powiedział Witold Lutosławski o swojej kompozytorskiej filozofii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Lutosławski cudem uniknął Pawiaka

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 23:30
Przed hitlerowskim więzieniem uratował go Andzej Panufnik, a konkretnie jego świetna znajomość niemieckiego oraz... pozostawiony w kuchni płaszcz
rozwiń zwiń