Kasia Stankiewicz "Run"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2013 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w środę w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Fragment okładki płyty Extrapop reedycja
Fragment okładki płyty "Extrapop reedycja" Foto: mat. prom.

Środowa Piosenka dnia Jedynki znalazła się na reedycji albumu  "Extrapop" - popularnej płyty artystki wydanej w 2003 roku. Oprócz utworów, które umieszczono na pierwszym wydaniu, płyta została wzbogacona o remiksy oraz właśnie o utwór "Run" - wykorzystany, nota bene,  w serialu "Londyńczycy".
" Było lato 2008 roku, w tzw pokoju studio, komponował Luka. Zmęczony i poirytowany hałasami remontów nad naszymi głowami, poszedł się przejść. Ja zgłodniała wówczas dostępu do studia, bo Luka je ciągle zajmował, wzięłam mikrofon i zaczęłam pod jego chwilową nieobecność, wymyślać linię melodyczną do pomysłu, który zostawił w otwartym aranżu" - mówi piosenkarka.
Kiedy wróciła, piosenka później znana jako "Run", była prawie gotowa. Potem usłyszał ją Greg Zgliński - reżyser "Londyńczyków", któremu bardzo się spodobała i "zaprosił" ją do serialu.
***
Stankiewicz stworzyła "Extrapop" także z Luką. Jest to płyta, która do dziś dla fanów muzyki elektronicznej nosi miano "kultowej". Dzięki niej Kasia zyskała jeszcze szersze grono słuchaczy. Album zdobył mnóstwo pozytywnych recenzji i uwydatnił talent pisarski Stankiewicz.
"Płyta "Extrapop" była wielkim zaskoczeniem artystycznym, odniosła sukces i dała początek mojej niezależnej i świadomie kierowanej drodze artystycznej. Dlatego propozycja współwydawcy – Polskiego Radia - o wydaniu tego albumu  przed płytą, która będzie najważniejszym projektem w mojej dotychczasowej, solowej karierze muzycznej, wydała mi się oczywista” - powiedziała Stankiewicz.
Reedycja "Extrapop" jest przedsmakiem wielkiej premiery. W marcu przyszłego roku na rynku pojawi się nowa, anglojęzyczna płyta Kasi Stankiewicz, wyprodukowana przez Eddi'ego Stevensa, współpracującego z takimi artystami jak Moloko czy Zero 7 oraz Luką, twórcą muzyki filmowej, znanego ze ścieżki dźwiękowej do filmu "Pitbull". Autorką muzyki i słów do wszystkich utworów na płycie jest Katarzyna Stankiewicz.
Zanim jednak ta  płyta ujrzy światło dzienne, artystka, która w latach 90. święciła triumfy jako gwiazda pop, a od 10 lat wydaje solowe płyty skierowane do wytrawnego słuchacza, przygotowała dla swoich fanów niespodziankę będącą swoistym przygotowaniem ich na wielki powrót solistki

Czytaj także

Kasia Stankiewicz na najwyższych obrotach

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2012 13:12
- Są w życiu momenty na sukces i momenty na na ciszę, spokój. Ja przez wiele lat nie odczuwałam potrzeby śpiewania i grania koncertów, a teraz to wraca i jestem gotowa na kolejny etap, znów chcę się dzielić - opowiada w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Stankiewicz powraca

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 20:00
W marcu na rynku pojawi się anglojęzyczna płyta wyprodukowana przez Eddiego Stevensa, współpracującego m.in.z Moloko, oraz Luką, twórcą muzyki filmowej, m.in. do obrazu "Pitbull". Autorką muzyki i słów do wszystkich utworów jest Kasia Stankiewicz.
rozwiń zwiń