Joe Cocker "I’ll be your doctor"

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2013 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w piątek w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Fragment okładki płyty Fire It Up
Fragment okładki płyty "Fire It Up"Foto: materiały promocyjne

Piątkowa Piosenka dnia Jedynki pochodzi z najnowszej, 23. w karierze, płyty tego legendarnego wokalisty.

Pod koniec 2011 roku  brytyjski wokalista zaszył się w studio nagraniowym z producentem Santany, Roba Thomasa i Matchbox Twenty Mattem Serleticem, aby przygotować swój kolejny album. Wszystko to niedługo po premierze jednej z najlepiej przyjętych płyt w karierze Cockera – krążek z tytułowym przebojem "Hard Knocks" z 2010 roku odniósł sukces zarówno artystyczny, jak i komercyjny na całym świecie (w Polsce zyskał status Złotej Płyty).

Nowa płyta nosi tytuł “Fire It Up”, a 11 umieszczonych na niej utworów jest tym razem bardzo zróżnicowanych. Cocker: "Nagrywanie płyty przypomina trochę malowanie obrazów. Nie mogą wyglądać jak swoje kopie".

Znajdziemy tu więc kawałki mocno soulowe, podniosłe ballady, ale i dużo energetycznego brzmienia, znanego choćby z "Hard Knocks". Lista autorów piosenek też prezentuje się zacnie – znajdziemy tu m.in. gwiazdę soul/bluesa Joss Stone, legendę country Keitha Urbana, czy autora "Hard Knocks" Marca Broussarda. Tytułowy singiel "Fire It Up" (Alan Frew, Johnny Reid, Marty Dodson) daje przedsmak energii zawartej na płycie – porywający refren piosenki śpiewany jest z pasją przywodzącą na myśl najlepsze dokonania wokalisty – "You Are So Beautiful", "Unchain My Heart" czy "With A Little Help From My Friends".

Album ukazał się w wersji standardowej (CD), limitowanej Deluxe (CD+DVD z 2 dodatkowymi utworami + klipami video do wybranych utworów w wersjach live - szczegóły wkrótce) oraz na 2 płytach winylowych (z bonusem w postaci standardowej wersji płyty na CD).

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak