Josh Groban "Brave"

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2013 19:07
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w poniedziałek w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Josh Groban Brave
Foto: Warner Bros./ mat. prom.

Poniedziałkowa Piosenka Dnia Jedynki pochodzi z nowej, szóstej, studyjnej płyty tego amerykańskiego artysty, zatytułowanej „All That Echoes”.

Josh Groban to jedna z największych gwiazd amerykańskiej piosenki pierwszej dekady XXI wieku, a także fenomenalnie zdolny kompozytor i producent, z niemałym talentem aktorskim. Teraz powraca po trzyletniej przerwie!

Nad swoją najnowszą płytą pracował z wybitnymi osobistościami studia nagraniowego. Tą najważniejszą był Rob Cavallo, producent znany ze współpracy chociażby z Green Day i Dave Matthews Band. Ale swego geniuszu producenckiego użyczyli artyście również Walter Afanasieff (Mariah Carey, Michael Jackson) oraz Lester Mendez (Shakira, Nelly Furtado). Z takim zestawem współpracowników Joshowi pracowało się genialnie.

>> Piosenki Dnia Jedynki - wszystkie znajdziesz tu

"Od początku do końca ten album rozwijał się w atmosferze całkowitej radości i niekończącej się inspiracji" – zapewnia Josh. "Razem z Robem i z innymi współpracownikami stworzyliśmy piosenki, które łączą stare z nowym, jasne i ciemne barwy życia i miłości. Innymi słowy, są tu echa wszystkiego, co każdemu gra w duszy" – dodaje artysta.

"Wielki talent i niesamowity wokalista" – mówi z kolei o Joshu Rob Cavallo. "On też mnie inspirował. Razem podjęliśmy ryzyko, na które raczej nie zdecydowalibyśmy się z osobna. Dzięki temu muzyka jest na tak wysokim poziomie, jakiego nawet sobie nie wyobrażałem. Kocham tę płytę  jestem z niej bardzo dumny. Te piosenki sięgają głęboko do duszy".

Piosenek jest dwanaście. Siedem to kompozycje, których Josh jest współautorem, pięć zaś jest przeróbkami znanych utworów. Wśród tych drugich znajdują się między innymi "I Believe (When I Fall In Love It Will Be Forever)" Steviego Wondera, pochodząca z oscarowego filmu "Once", "Falling Slowly" Glena Hansarda i Markéty Irglovej czy "The Moon's A Harsh Mistress" Jimmy'ego Webba. Wśród gości znalazł się wybitny trębacz kubański, laureat Grammy Arturo Sandoval, a także włoska supergwiazda Laura Pausini, którą słychać w piosence "E Ti Promoterro".

źródło: materiały prasowe