Ania Wyszkoni "W całość ułożysz mnie"

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2013 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki we wtorek w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Ania Wyszkoni
Ania WyszkoniFoto: mat. prom./ Łukasz Pęcak

Wtorkowa Piosenka dnia Jedynki pochodzi ze znanego już jedynkowym słuchaczom, drugiego, studyjnego albumu artystki zatytułowanego "Życie jest w porządku".
Do współpracy przy płycie Ania zaprosiła swojego ulubionego producenta Bogdana Kondrackiego, który odpowiadał za większość pomysłów muzycznych na pierwszej płycie artystki. Wśród autorów kompozycji znaleźli się m.in.: Ania Dąbrowska, Robert Gawliński, Mikis Cupas. Kilka tekstów i kompozycji, podobnie jak na pierwszej płycie, jest autorstwa samej Ani Wyszkoni.
Nowy album to konsekwentna kontynuacja dojrzałego, kobiecego wizerunku Ani. Z tym że, jak mówi sama Ania, "ta płyta jest kolejnym wielkim krokiem na jej artystycznej drodze". "Praca nad krążkiem, tekstami, trwała dwa lata i myślę, że udało mi się zawrzeć na niej jeszcze więcej emocji i dojrzałości niż na solowym debiucie sprzed prawie czterech lat. Ta płyta to spełnienie wielu moich muzycznych marzeń, jak np. współpraca z legendą polskiego rocka, Markiem Jackowskim, z którym zaprzyjaźniłam się ponad rok temu, praca z producentem z zagranicy czy zaproszenie na płytę pewnego wybitnego trębacza" - mówi Ania. Jeden z utworów na płycie, "Wierzę w anioły", powstał więc pod okiem brytyjskiego producenta, Neila Blacka, znanego w Polsce z produkcji kilku kultowych płyt Maanamu. A w zamykającym album utworze "Moje miasto śpi" na trąbce przepięknie zagrał Antoni Gralak znany m.in. ze współpracy ze Stanisławem Soyką czy Wojciechem Waglewskim. Muzycznie Anię wsparli również m.in.: Marek Napiórkowski (gitary), Bogdan Kondracki (instrumenty klawiszowe, bas), Robert Luty (perkusja), Jan Smoczyński (fortepian, akordeon) i Tomasz Ziętek z zespołu Loco Star (trąbki).
Dużym zaskoczeniem może się wydawać tytuł płyty "Życie jest w porządku". "Życie jest nam wszystkim najbliższe. Choć czasem jest mi ciężko, choć czasem chciałabym gdzieś uciec, schować się przed całym światem, to niczego bardziej nie pragnę niż żyć. Bo każdego dnia los daje mi tyle pięknych chwil. Jestem spełniona. Mam wszystko, czego potrzebuję do życia w szczęściu i satysfakcji. Przecież "człowiek nie został stworzony, by zrozumieć życie, ale żeby je przeżyć" i to przeżyć je jak najlepiej, bo przecież... "Życie jest w porządku!" - tak Ania interpretuje swój oryginalny pomysł na tytuł płyty.
***
Ania Wyszkoni to jedna z najbardziej lubianych osobowości polskiej sceny muzycznej. Ma na swoim koncie wiele przebojów, nagród i wyróżnień, m.in. sześć Złotych i Platynowych Płyt. W ubiegłym roku obchodziła 15-lecie działalności artystycznej. W 2009 roku Ania wydała swój pierwszy solowy album pt. "Pan i Pani", z którego pochodzą m.in. przeboje: "Czy ten pan i pani" (Srebrna Premiera w Opolu 2009), "Z ciszą pośród czterech ścian" oraz nagrodzony Superjedynką za Przebój Roku 2011 "Wiem, że jesteś tam". Pierwszy solowy album Ani uzyskał status Platynowej Płyty. Ania Wyszkoni w 2012 roku była jedną z gwiazd trasy koncertowej "Lata z Radiem"

Czytaj także

Namiętne i erotyczne – oto ulubione utwory Ani Wyszkoni

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2012 21:01
Chris Isaak, George Michael i Alicia Keys – to artyści, którzy w wokalistce wywołują szczególe emocje. O tych najgorętszych opowiedziała słuchaczom "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeden uśmiech potrafi zmienić świat wokół

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2012 12:10
- To niby taka prosta czynność, a z jakim trudem przychodzi nam wstać rano i uśmiechnąć się, najpierw do siebie, a potem do ludzi, których spotykamy. A przecież jednym uśmiechem możemy zmienić cały nasz dzień – mówiła w Jedynce Ania Wyszkoni, ambasadorka akcji "Sekrety życia"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Wyszkoni odkrywa się również przed mężczyznami

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2012 15:48
W "Muzycznej Jedynce" piosenkarka mówi o nowym albumie "Życie jest w porządku" oraz o Świętach Bożego Narodzenia. Także tych muzycznych.
rozwiń zwiń