Pectus "Szkoła marzeń"

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2013 18:23
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w czwartek w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Fragment okładki płyty Bracia
Fragment okładki płyty "Bracia" Foto: Sony Music/ mat. prom.

Czwartkowa Piosenka Dnia Jedynki pochodzi z nowej płyty zespołu zatytułowanej "Siła braci”. Unikalny na polskiej scenie kwartet, bo złożony z czterech braci, przygotował płytę, której siła nie podlega dyskusji.

- W mojej głowie zawsze tliła się taka myśl, że mając braci, którzy muzykują, którzy uczą się grać na instrumentach, chciałbym kiedyś stanąć z nimi na jednej scenie i wspólnie tworzyć muzykę. Nie ukrywam, że chyba największą wiarę i marzenia, aby zobaczyć czterech braci na jednej scenie miała nasza mama. Jak widać marzenia się spełniają – cieszy się lider PECTUS, Tomasz Szczepanik.

TU znajdziesz poprzednie Piosenki Dnia Jedynki

Ale "Siła braci" to również muzyczna podróż przez kraje i brzmienia, w które zespół wcześniej się nie zapuszczał: są i wyprawy w krainę bluesa i country, czy na szkockie wyżyny. - Postanowiliśmy, że ta płyta będzie początkiem muzycznej podróży, w której podróżować  będziemy po naszych inspiracjach, ale i po miejscach, po których prowadzi nas los . Realizujemy ten plan, zapraszając gości, co jest wielce fascynujące, bo każdy z nich wnosi  swoją energię, wrażliwość, inną umiejętność frazowania, historię – mówi Tomek.

Wszystkie te brzmienia podporządkowane są melodiom, które w PECTUS, jak zawsze, są najważniejsze: nienachalne, dalekie od natrętnej krzykliwości – raczej takie, które kiedy już zapadną w pamięć, mogą fanom towarzyszyć przez lata, budząc wyłącznie pozytywne skojarzenia. (żródło: Sony Music)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koncert Lata z Radiem w Jaśle (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2011 07:00
Lato z Radiem gościło 2 lipca w Jaśle, perle Podkarpacia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pectus "Barcelona"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2012 15:54
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" o 8:12, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11:20, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14:15 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17:05.
rozwiń zwiń