X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Blue Sounds "Konająca dusza"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w piątek w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Joanna Karkoszka z zespołu Blue Sounds
Joanna Karkoszka z zespołu Blue SoundsFoto: materiały promocyjne

Formację Blue Sounds nasi słuchacze mieli możliwość poznać wcześniej w utworze "Już nie ma nas", który był jedną z czwartkowych piosenek grudnia.

W piątek będzie można posłuchać kolejnego singla promującego ich drugi album "Karuna".

Utwór "Konająca dusza" doskonale oddaje charakter zespołu, który - jak mówią najczęściej jego słuchacze - "wzrusza, niepokoi i zachwyca", a jego muzyka jest skierowana przede wszystkim do wrażliwego i wysublimowanego odbiorcy. Zespół zapowiada, iż  płyta "Karuna", która ujrzy już niebawem światło dzienne,  właśnie taka będzie. Ma poruszyć słuchaczy, zmącić ich pozorny tylko spokój, zmusić ich do refleksji nad sobą i otaczającą rzeczywistością. Ma również nieść nadzieję zagubionemu człowiekowi i wskazać mu drogę do osiągnięcia prawdziwego spokoju i szczęścia.

***
Zespół Blue Sounds powstał jeszcze w poprzednim wieku (1999). Jest jednym z najbardziej aktywnych koncertowo polskich zespołów.  W roku 2006 światło dzienne ujrzała debiutancka płyta zespołu " Tak naprawdę to wszystko z miłości", która spotkała się z dużym uznaniem zarówno wśród szerokiej rzeszy słuchaczy jak i krytyków muzycznych. Recenzowana była w prestiżowych pismach muzycznych, między innymi w "Jazz Forum"i "Twój Blues". W roku 2008 doczekała się również reedycji w Japonii. Do repertuaru, który złożony jest z kompozycji własnych, wnosi własne upodobania i fascynacje. Trudno jednoznacznie określić rodzaj gatunku wykonywanej przez nich muzyki. Można powiedzieć, że jest to muzyka z pogranicza bluesa, jazzu oraz muzyki folk. Każdy z muzyków to indywidualność, ale utwory w ostatecznej formie zachowują specyficzne brzmienie i charakter, tworząc niepowtarzalny styl zespołu, a także ciepły i zarazem pełen energii klimat koncertów. Szczególnie urzeka postać wokalistki obdarzonej charyzmą i niezwykłą barwą głosu. 
Skład: 
Joanna Karkoszka - wokal, gitara akustyczna 
Tomasz Karkoszka - perkusja 
Jarek Szajerski - gitara basowa 
Wojtek Hamkało - gitara akustyczna, elektryczna i dobro 
Jacek Cichocki - instrumenty klawiszowe, akordeon

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak