Blue Sounds "Konająca dusza"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w piątek w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Joanna Karkoszka z zespołu Blue Sounds
Joanna Karkoszka z zespołu Blue SoundsFoto: materiały promocyjne

Formację Blue Sounds nasi słuchacze mieli możliwość poznać wcześniej w utworze "Już nie ma nas", który był jedną z czwartkowych piosenek grudnia.

W piątek będzie można posłuchać kolejnego singla promującego ich drugi album "Karuna".

Utwór "Konająca dusza" doskonale oddaje charakter zespołu, który - jak mówią najczęściej jego słuchacze - "wzrusza, niepokoi i zachwyca", a jego muzyka jest skierowana przede wszystkim do wrażliwego i wysublimowanego odbiorcy. Zespół zapowiada, iż  płyta "Karuna", która ujrzy już niebawem światło dzienne,  właśnie taka będzie. Ma poruszyć słuchaczy, zmącić ich pozorny tylko spokój, zmusić ich do refleksji nad sobą i otaczającą rzeczywistością. Ma również nieść nadzieję zagubionemu człowiekowi i wskazać mu drogę do osiągnięcia prawdziwego spokoju i szczęścia.

***
Zespół Blue Sounds powstał jeszcze w poprzednim wieku (1999). Jest jednym z najbardziej aktywnych koncertowo polskich zespołów.  W roku 2006 światło dzienne ujrzała debiutancka płyta zespołu " Tak naprawdę to wszystko z miłości", która spotkała się z dużym uznaniem zarówno wśród szerokiej rzeszy słuchaczy jak i krytyków muzycznych. Recenzowana była w prestiżowych pismach muzycznych, między innymi w "Jazz Forum"i "Twój Blues". W roku 2008 doczekała się również reedycji w Japonii. Do repertuaru, który złożony jest z kompozycji własnych, wnosi własne upodobania i fascynacje. Trudno jednoznacznie określić rodzaj gatunku wykonywanej przez nich muzyki. Można powiedzieć, że jest to muzyka z pogranicza bluesa, jazzu oraz muzyki folk. Każdy z muzyków to indywidualność, ale utwory w ostatecznej formie zachowują specyficzne brzmienie i charakter, tworząc niepowtarzalny styl zespołu, a także ciepły i zarazem pełen energii klimat koncertów. Szczególnie urzeka postać wokalistki obdarzonej charyzmą i niezwykłą barwą głosu. 
Skład: 
Joanna Karkoszka - wokal, gitara akustyczna 
Tomasz Karkoszka - perkusja 
Jarek Szajerski - gitara basowa 
Wojtek Hamkało - gitara akustyczna, elektryczna i dobro 
Jacek Cichocki - instrumenty klawiszowe, akordeon