Plastic "Tak Cię kocham"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2013 17:12
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w środę w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Zespół Plastic
Zespół PlasticFoto: materiały promocyjne

Środowa Piosenka dnia Jedynki to singiel zapowiadający trzeci album Plastic, jednej z najbardziej konsekwentnych i cenionych polskich formacji. Album ukaże się wiosną tego roku tuż przed 10. rocznicą pojawienia się pierwszego singla zespołu.

"Tak Cię kocham" to utwór dla zakochanych - tych, którzy nie boją się "udusić z miłości”. To 3 minuty porywającego rockabilly o kochaniu, o miłości - zabawnie i z energią, być może nietypowo jak na nasze słowiańskie standardy …

Utwór z przymrużeniem oka traktuje komercyjny charakter walentynkowego święta, a okładka projektu Agaty Kus podkreśla niedojrzały i utopijny charakter miłości: ironicznie przeżute uczucie i banalny symbol serca - kolejna guma, kolejna miłość... Temat wałkowany wiecznie i od nowa, przegadany i przeżuty, ale wciąż atrakcyjny, wciąż popularny jak jeden z symboli popkultury - guma do żucia.

A jednak to temat ważny, tak często będący powodem i motorem wszystkiego.

Zobacz więcej na temat: Piosenka dnia Jedynki