Hugh Laurie "Wild honey"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2013 18:22
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w środę, 17 kwietnia, w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Hugh Laurie Didnt It Rain
Hugh Laurie "Didn't It Rain"Foto: warnermusic.pl

Dzisiejsza "Piosenka dnia Jedynki" pochodzi z najnowszej, drugiej już  płyty znakomitego brytyjskiego aktora, który zdobył światową sławę rolą genialnego diagnosty i gburowatego człowieka w słynnym amerykańskim serialu "Dr House". Album "Didn't It Rain" to druga porcja fantastycznego, klasycznego bluesa.

Nowoorleańskim bluesem Hugh Laurie, który jest wokalistą, pianistą, a potrafi zagrać również na gitarze, perkusji i saksofonie, oczarował fanów na debiutanckiej płycie "Let Them Talk" z 2011 roku, która sprzedała się w blisko milionie kopii na całym świecie, w kilku krajach pokrywając się platyną i złotem. Talentem wspomogli go wówczas między innymi Sir Tom Jones, Dr. John, Irma Thomas.

Na drugim krążku słynny Anglik wybrał się w podróż ku sercu Ameryki, odkrywa na nowo pionierów amerykańskiego bluesa. Sięga do takich twórców jak W.C. Handy ("St Louis. Blues"), Jelly Roll Morton ("I Hate A Man Like You") czy Little Brother Montgomery ("Vicksburg Blues"). Nie zapomina jednak również o bardziej współczesnych artystach. Jak choćby wspomniany Dr. John ("Wild Honey") czy znany z The Animals Alan Price ("Changes"). W "Vicksburg Blues" Lauriego wspiera wokalnie legenda bluesa, laureat Grammy Taj Mahal. Są też w gościach na płycie pochodząca z Gwatemali wokalistka i gitarzystka Gaby Moreno, a także soulowa piosenkarka Jean McClain (m.in. Sheryl Crow).

>>> Sprawdź poprzednie "Piosenki dnia Jedynki"

Produkcję albumu "Didn't It Rain" Hugh Laurie powierzył Joe Henry'emu, który odpowiadał też za brzmienie "Let Them Talk". Kilkanaście piosenek nagrano w styczniu 2013 roku w Ocean Way Studio w Los Angeles. Słynnemu Anglikowi towarzyszyli w studiu muzycy The Copper Bottom Band (Jay Bellerose, Kevin Breit, Vincent Henry, Greg Leisz, Robby Marshall, David Piltch, Patrick Warren, Elizabeth Lea, Larry Goldings).

"Didn't It Rain" przygotowano w kilku formatach – jako standardowe, pojedyncze CD, deluxe edition book CD, na krążku winylowym oraz w formie plików cyfrowych. (źródło: materiały promocyjne)

Zobacz więcej na temat: Piosenka dnia Jedynki hugh laurie