Elton John "Home again"

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2013 17:18
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w czwartek 11 lipca w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Fragment okładki singla Home Again
Fragment okładki singla "Home AgainFoto: materiały promocyjne/Universal Music Polska

Po siedmiu latach Elton John przerywa milczenie! Premiera płyty przewidziana jest na wrzesień 2013 r., jednak już teraz możecie Państwo posłuchać pierwszego singla "Home Again"!

Elton John jest piosenkarzem, kompozytorem, humanistą, zdobywcą nagród Grammy, Oscara, Tony i Brit Award, sponsoruje drużynę piłkarską, jest międzynarodową super gwiazdą. Jest zdecydowanie najważniejszym przedstawicielem swojego pokolenia i zarazem najbardziej docenionym i uhonorowanym.
Od strony biznesowej Elton, jest jednym z najlepiej zorientowanych i wyedukowanych muzyków w branży. Doskonale wie, co dzieję się na rynku, jakie są aktualne trendy, jakie obszary przemysłu muzycznego się rozwijają, a jakie odchodzą w przeszłość. Ma także doskonałe wyczucie w promowaniu młodych muzyków, przykładem może być sukces Jamesa Blunta, którego wypromowała firma Twenty First Artist, założona przez Eltona. Kolejne obszar aktywności Eltona Johna, to muzyka filmowa i musicale.
Kompozycje do przedstawienia „Billy Elliot” otrzymały entuzjastyczne recenzje, a sam musical, uznano za jeden z najlepszych, jakie kiedykolwiek wystawiono.
Całkowicie niezwiązana z muzyką, ale bardzo ważna fascynacja w życiu Eltona to piłka nożna. Prowadzona przez niego drużyna Watford FC, zaczyna naprawdę dobrze sobie radzić, co jest w pewnym sensie spełnieniem dziecięcego marzenia Eltona, który był fanem tego klubu jako mały chłopiec.
Dziś ma status dożywotniego, honorowego prezesa Watford i z dumą patrzy, jak jego podopieczni wchodzą do brytyjskiej Premiership!
Wszystko to jednak są działania dodatkowe, które uzupełniają najważniejszą działalność Eltona, czyli komponowanie i nagrywanie płyt.
Reginald Kenneth Dwight, zasiadł pierwszy raz do fortepianu, kiedy miał zaledwie cztery lata. Później, jako jedenastolatek zdał celująco egzamin do Królewskiej Akademii Muzycznej. Wiele lat później, chłopak z Pinner w Middlesex, zmienił obrany wcześniej kurs i skierował się w stronę muzyki pop i przemysłu muzycznego.
Na początek zaczął grywać w klubach z lokalnym „cover bandem”, który grał bardzo energetyczną mieszankę bluesa i jazzu. Wtedy też, pojawił się jego pseudonim, będący kombinacją nazwisk dwóch innych muzyków, Long Johna Baldry’ego i Eltona Deana. W roku 1967, doszło do spotkania, które zmieniło los młodego Eltona. Muzyk poznał Bernie Taupina, z którym zaczął wspólnie komponować i z którym tworzył przez kilkadziesiąt następnych lat. Obaj artyści szybko stali się etatowymi kompozytorami firmy DJM, i pisali hity dla wielu ówczesnych gwiazd. Pierwszym singlem, który firmował swoim nazwiskiem był niezauważony „I’ve Been Loving You”, wydany w 1968 roku.
Niepowodzenie tego utworu nie zniechęciło Eltona i niedługo później nagrał debiutancki album „Empty Sky”.Dalsza kariera to historia niezwykłego sukcesu Eltona i jego muzyki. Lata 70’ to przede wszystkim takie płyty jak „Tubleweed Connection”, „Honky Chateau”, „Don’t Shoot Me, I’m Only The Piano Player” i rewelacyjny „Goodbye Yellow Brick Road”.
W roku 1974 Elton napisał i nagrał wspólnie z Johnnem Lennonem piosenkę “Whatever Gets You Through The Night”.
Wykonali ją razem na żywo, kiedy Lennon dołączył do Eltona na jego koncercie w Madison Square Garden. Kilka lat później, już po śmierci Johna Lennona, Elton napisał dla niego wspaniałą piosenkę – hołd, „Empty Garden (Hey Hey Johnny)”.
Lata 80’ to czas znakomitych popowych przebojów i doskonałych albumów. Między innymi „21 At 33”, „Jump Up!” i „Too Low For Zero” z rewelacyjnym hitem „I’m Still Standing”.W roku 1990 Elton zaczął poważnie zajmować się działalnością pozamuzyczną i charytatywną. W 1992 , założył „Elton John AIDS Foundation”, i zaczął pomagać cierpiącym z powodu HIV ludziom na całym świecie. Na początku lat 90’ ukazała się też płyta podsumowująca jego dotychczasową karierę Eltona „The Best Of”. Później pojawiły się znakomite płyty „The One”, „Duets”, „Made In England” i „Big Picture”.
Dużym wyzwaniem dla Eltona okazała się propozycja skomponowania soundtracku do filmu dla dzieci „Król Lew”. Efekt jednak przerósł wszelkie oczekiwania, muzyka okazała się niezwykłym sukcesem, a sam Elton John został nagrodzony nagrodą Grammy i Oscarem.
W latach 90’ wydarzyły się też dwa wypadki, które były dla Eltona szczególnie bolesne. Dwoje ego bliskich przyjaciół odeszło przedwcześnie, byli to projektant Gianni Versace i Księżna Diana. Specjalnie dla Diany, Elton nagrał ponownie swój stary utwór „Candle In The Wind”, który okazał się najlepiej sprzedającym się singlem w całej karierze wokalisty.
Nowe milenium Elton rozpoczął serią koncertów w Las Vegas, czteropłytowym wydawnictwem DVD, „Dream Ticket” i premierowym albumem studyjnym „Peachtree Road”. Kolejne albumy to: „The Captain And The Kid”, "Rocket Man: The Definitive Hits" i "The Red Piano (live)".

mat.prasowe

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak