Drupi "L'ultimo tango"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2013 17:48
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki we wtorek 30 lipca w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Fragment okładki albumu Ho Sbagliato Secolo
Fragment okładki albumu "Ho Sbagliato Secolo"Foto: mat. promocyjne

Piosenka "L'ultimo tango" pochodzi z nowej płyty legendy włoskiej sceny muzycznej jakim jest Drupi. "Ho Sbagliato Secolo" to dwupłytowy album zawierający na pierwszym krążku jedenaście nowych piosenek artysty oraz na drugim największe przeboje Drupiego.
Giampiero Anelli znany w muzycznym świecie jako Drupi karierę solową rozpoczął na początku lat 70. W 1973 roku podczas Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo zaprezentował utwór "Vado Via", który stał się jego pierwszym wielkim przebojem. Od tego czasu piosenki Drupiego nieprzerwanie gościły na listach przebojów w wielu krajach swiata. Po występie w 1978 roku na festiwalu w Sopocie, gdzie zaprezentował swój megahit "Sereno e" stał się on wielką gwiazdą również w Polsce. Jego popularność w naszym kraju dorównywała popularności  artysty we Włoszech.
Płyta “Ho sbagliato secolo” swoją premierę mieć będzie 6 sierpnia. Drugi krążek z tego wydawnictwa "I Grandi successi" to zbiór największych przebojów Drupiego.
Jego utwory  są znane i lubiane w Polsce. Piosenki: "Vado Via", "Sereno e" czy "Piccola e fragile" to wciąż absolutne imprezowe hity w naszym kraju. Album ten jest urodzinowym prezentem artysty dla polskich fanów - 10 sierpnia Drupi świętować będzie swoje 66 urodziny!
Nowa płyta Drupiego to połączenie nowoczesności z sentymentalną podróżą w niezwykłe czasy Festiwalu San Remo. W pracy nad tym albumem udział wzięło wielu znanych artystów. Drupiego wsparli: Larry Dunn  (Earth, Wind and Fire), Vinnie Colaiuta i Jim Crespo (Aerosmith), John Patitucci (Sting, Bon Jovi), Steve Tavaglione (Michael Jackson, Whitney Huston) oraz Pentecostal Community Choir (Mariah Carey).
Drupi jest wciąż aktywny na muzycznej scenie - nagrywa i koncertuje. Jego ostatnie koncerty we Francji, w Niemczech, w Czechach i Rosji spotkały się z fantastycznym przyjęciem. Występy artysty w naszym kraju również przyciągają tłumy fanów włoskiej muzyki.

Czytaj także

Dido o swoim najnowszym albumie

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2013 15:00
Florian Cloud de Bounevialle Armstrong, czyli Dido opowiada w radiowej Jedynce o najnowszej płycie, którą po czterech latach triumfalnie wraca na muzyczny rynek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert "W stronę krainy łagodności"

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2013 11:41
W "Muzycznej Jedynce" zaprosimy na opolski koncert "W stronę krainy łagodności", nad którym radiowa Jedynka sprawuje patronat. Podczas koncertu wystąpią m.in. Jaromir Nohavica i Stanisław Soyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filipinki - wielka kariera zespołu z prowincji

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2013 17:04
W 1963 roku piosenka "Batumi" śpiewana przez Filipinki została wybrana głosami radiosłuchaczy Piosenką Roku. Wtedy rozpoczęła się wielka kariera tego żeńskiego zespołu.
rozwiń zwiń