Alex Hepburn "Miss Misery"

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2013 17:15
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w poniedziałek 12 sierpnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Alex Hepburn
Alex Hepburn Foto: mat. promocyjne

Oto jeden z największych talentów brytyjskiego popu zmiksowanego z soulem i bluesem -  obdarzona genialnym głosem i niebanalną urodą pochodząca z Londynu Alex Hepburn.
Poniedziałkowa Piosenka Dnia Jedynki pochodzi z jej debiutanckiego krążka zatytułowanego "Together Alone". Album emanuje popową wrażliwością wyśpiewaną niesamowitym, trochę chrypowatym i bluesowym głosem Alex.
Alex fascynuje muzyka lat 60., soulowa, bluesowa i rockowa, nie dziwi więc obecność na krążku piosenki "Love To Love You", inspirowanej twórczością Jimiego Hendrixa.
Wyjątkowy wokal sprawił, że debiutantka Hepburn miała już okazję pracować z tak uznanymi producentami i kompozytorami jak Linda Perry, Paul Barry i Gary Clark. Piosenki na "Together Alone" Alex Hepburn nagrała w Londynie. Niedoszłą panią oceanograf w produkcji wspomogli wspomniany Gary Clark, a także Jimmy Hogarth (Paolo Nutini, KT Tunstall) i Ian Barter. Całość zmiksował Cenzo Townsend (Florence And The Machine, Snow Patrol), zaś mastering to dzieło Toma Coyne'a (Adele, Amy Winehouse).